Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA na pikniku parafialnym. Videorelacje.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 26 września 2014    08:48

Zakończył się piknik parafialny -"Pożegnanie lata u św. Izydora". Na pikniku, członkowie Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA zaprezentowali eksponaty związane z historią naszego miasta m.in.: stare księgi, modlitewniki, banknoty, prawidła, kopyta szewskie, ceramikę z mareckich cegielni, stare zdjęcia, widokówki, artykuły prasowe. Największym zainteresowaniem zaś, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, cieszyły się militaria z okresu II wojny światowej. Broń udostępnili: Krzysztof Gendek i Paweł Gendek -właściciele prywatnego Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej w Markach, którym serdecznie dziękujemy za wypożyczenie eksponatów. Na piknik przyjechał również Dariusz Chmielewski -uczestnik XIV Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. Zapraszamy do obejrzenia dwóch krótkich videorelacji.

Galeria

zdjecie: 68176
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry