Demontaż zabytkowego krzyża przy ul. Paderewskiego w Markach.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 9 października 2014    11:23

W dniu 11 października 2014 r. przy pomniku powieszonych przy ul. Paderewskiego w Markach odbędzie się demontaż zabytkowego krzyża upamiętniającego to tragiczne wydarzenie. Krzyż na skutek upływu czasu przerdzewiał. W to miejsce zostanie zamontowany nowy krzyż. Nowy krzyż został już wykonany społecznie przez członka Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA -Dariusza Chmielewskiego.

Elementy ozdobne ze starego krzyża zostaną oczyszczone i dospawane do nowego, tak aby wizerunek krzyża się nie zmienił. Planowane zamontowanie nowego krzyża odbędzie się 12 lub 13 października 2014 r. -na kilka dni przed 72 rocznicą publicznej egzekucji więźniów Pawiaka.

Inicjatorem akcji jest Pan Antoni Widomski -ze Stowarzyszenia Pro Memoria, zaś prace związane z wymianą krzyża przeprowadzą członkowie Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA. Elementy niezbędne do pospawania nowego krzyża przekazał Zakład Usług Komunalnych.

Galeria

zdjecie: 68525
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry