Weekendowe wyniki meczów drużyn młodzieżowych AP Marcovii

Marcin Boczoń Marcovia

8 października 2014    22:19

Wygraną 2:1 zakończyło się spotkanie AP Marcovii 2000 z Wisłą Zakroczym.

Podopieczni trenera Arkadiusza Kostrzębskiego odnieśli bardzo cenne zwycięstwo. Wygrana jedną bramką różnicy zawsze smakuje wyjątkowo. Na listę strzelców wpisali się Jakub Domagalski i Mateusz Mosak.

Zagrali:

Fluks Dominik, Olszanko Szymon, Krupiński Adrian, Stosio Igor, Bukowiec Staś, Wilkowski Paweł, Kierszak Bartek, Dołęgowski Wojtek, Domagalski Jakub, Mosak Mateusz, Wasiak Mikołaj, Sułkowski Dominik, Ciecierski Michał, Tyburski Marcin, Rowicki Damian.

Trener: Arkadiusz Kostrzębski

*

Drugi zespół trenera Arkadiusza Kostrzębskiego przegrał niestety z ŁKS-em Łochów 2:4.

Spotkanie, w którym faworytem był nasz zespół niespodziewanie zakończył się zwycięstwem gości z Łochowa. Bramki w tym meczu zdobyli Piotr Falbiński (as. Kacper Smoczyński) i Marek Szparadowski z rzutu karnego.

Zagrali:

Janicki Piotr, Szparadowski Marek, Skibski Bartek, Zieliński Patryk, Strupiechowski Jan, Dąbrowski Oskar, Jakóbczyk Bartek, Gawroński Kacper, Falbiński Piotr, Przybysz Dawid, Smoczyński Kacper.

*

Zawodnicy z rocznika 2002 nie dali rady swoim rówieśnikom z Drukarza Warszawa. Spotkanie zakończyło się bowiem wynikiem 2:0 dla naszych rywali.

Od samego początku wydawało się, że chłopcy z Marek mają wszystko pod pełną kontrolą. To oni dłużej utrzymywali się przy piłce i lepiej nią operowali. Niestety błąd jednego z naszych obrońców sprawił, że to Drukarz wyszedł na prowadzenie. Podopieczni Konrada Podeszwika nie zrazili się utratą bramki i szybko próbowali doprowadzić do remisu. Niestety tego dnia szwankowała przede wszystkim skuteczność. Niewykorzystane sytuacje błyskawicznie się zemściły i nasi rywale prowadzili już 2:0. Zawodnicy Marcovii nie zaliczą tego meczu do udanych. Mimo, że mieli aż 4 sytuacje sam na sam z bramkarzem piłka ani razu nie wpadła do bramki. Ostatecznie komplet punktów przypadł w udziale Drukarzowi, który nie miał problemów z wykorzystaniem swoich okazji.

*

Prowadzony przez trenera Bartłomieja Salaka rocznik 2003 doznał pierwszej w tym sezonie porażki.

Pogromcą naszej drużyny okazał się Hutnik Warszawa, który wygrał aż 5:0. Drużyna z Bielan była tego dnia po prostu lepsza i w pełni zasłużyła na tak okazałe zwycięstwo. Nasi zawodnicy będą chcieli zrehablitować się za tę porażkę w kolejnym ligowym spotkaniu.

Skład:

Owcarz - Laszczka, Batogowski, Nadolski - Szczerba, Wilczek, Olszanko, Gutowski - Załęski.

Zagrali także: Pędzich, Szubierajski, Kaczorek, Kwiatkowski

*

Ligowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy z rocznika 2004, którzy pokonali FDA Wieliszew 7:3.

Jesienne spacery czas skończyć. Zaaferowani piękną jesienną pogodą nasi chłopcy "przespacerowali" dwie pierwsze kwarty meczu z FDA Wieliszew. Piękne widoki na mareckim orliku na każdym robią wrażenie, ale nie w trakcie meczu ligowego. Pobudka nastąpiła dopiero w trzeciej kwarcie gdy drużyna zaczęła wreszcie dobrze funkcjonować. Czwarta kwarta to już gra jak z nut - piękne akcje po wymianie podań na jeden kontakt. Działo się to wszystko w momencie, w którym z naszych zawodników zeszła całkowicie presja. Bardzo dobre zawody zagrał nasz bramkarz Jan Zadrąg. Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie nasi kandydaci na piłkarzy zaczną od pierwszej a nie od trzeciej kwarty.

Bramki: Lis Kuba x2, Grochowski Franek x2, Eryk Rymuza, Eryk Kopański, Mateusz Chaciński.

Zagrali: Zadrąg, Sikorski, Boczoń Michał, Kryszkiewicz Gracjan, Mieszkowski, Czura, Lis, Grochowski, Chaciński, Chęciński, Gleń, Rymuza, Kopański, Sobieraj, Rozmarynowski, Komar.

Trenerzy: Łukasz Zalewski i Damian Pacuszka

*

Prowadzony także przez trenera Łukasza Zalewskiego rocznik 2005 uległ po walce Wichrowi Kobyłka 5:7.

Mimo bardzo chaotycznego meczu trener jest zadowolony ze swoich podopiecznych, którzy podjęli walkę z bardzo dobrym rywalem. Naszej bramki pewnie strzegł Adamczyk a jak zwykle w ataku niezastąpiony był Domaszczyński. Wszyscy chłopcy zostawili na boisku całe serce i za to należą im się gratulację oraz słowa uznania.

AP Marcovia 2005 - Wicher Kobyłka 5:7

Bramki: Domaszczyński x3 , Górny, Wiśniewski

Zagrali: Adamczyk, Jędrzejewski, Kornacki, Szabelski, Sobiecki, Jamrożek, Domaszczyński, Kacprzak, Górny, Radziszewski, Karolak, Kwiecień, Kępka, Sułkowski, Wiśniewski, Wołoszko.

Trener: Łukasz Zalewski

*

Po bardzo emocjonującym meczu AP Marcovia 2006 pokonała UKS Białe Orły 7:4.

W ubiegłym sezonie po bardzo zaciętym spotkaniu Marcovia pokonała UKS Białe Orły 3:2. Wracając wspomnieniami do tamtego pojedynku można było pokusić się o stwierdzenie, że także tym razem zwycięstwo trzeba będzie po prostu wyszarpać.

Tym razem przeciwnicy nie okazali się zbyt wymagającym rywalem. Już na początku meczu nasi chłopcy wyszli na błyskawiczne prowadzenie. Gołym okiem widać było, że to dopiero początek ich festiwalu strzeleckiego. Po 30 minutach Marcovia prowadziła 4:1 i wydawało się, że przeciwnicy nie będą już w stanie nawiązać z nią walki. Ku zaskoczeniu nasi rywale pokazali jednak, że potrafią grać do końca. Nie zwracając uwagi na niekorzystny dla nich wynik bardzo szybko doprowadzili do wyrównania! Ostatnie 15 minut meczu należało na szczęście do zawodników z Marek, którzy dali w tym czasie prawdziwy popis gry. Dzięki temu ostatecznie w pełni zasłużenie wygrali z Białymi Orłami 7:4.