Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Powiatu

Michał Suchecki UKSStruga

 11 października 2014    00:04

4 października 2014 w Zespole Szkół nr 2 w Markach odbyły się VII Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego oraz I Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Powiatu Wołomińskiego w warcabach klasycznych 64-polowych.

Na zaproszenia rozesłane przez organizatorów (UKS Struga) odpowiedziało ogółem 10 szkół reprezentowanych przez 14 drużyn.

Zawody otworzyła Wicedyrektor ZS2 w Markach Anna Werelich. Warcabiści rozegrali po 7 partii (kategoria SP) i 9 partii (kategoria gim.) z czasem 15 minut na całkowite rozegranie partii.

Turniej pod bacznym okiem sędziego Pawła Sucheckiego przebiegał sprawnie i w miłej atmosferze. Zawodnicy z wielkim zaangażowaniem przystępowali do kolejnych partii, a w przerwach posilali się ciastkami i batonikami.

Na zakończenie Mistrzostw przybył Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, Radny Powiatowy Adam Kopczyński oraz Dyrektor ZS2 w Markach Elżbieta Piszcz. Goście wręczyli zwycięzcom medale i dyplomy oraz puchary dla zwycięskich szkół. Wszystkie szkoły biorące udział w zawodach otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe - warcabnice. Mistrzowie indywidualni w obu kategoriach otrzymali nagrody - praktyczne walizki. Nagrody zostały sfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Wołomińskiego.

A oto zwycięzcy indywidualni:
kat. SP:
1. Jakub Broma
2. Ludwika Moczulska
3. Kacper Waś

kat Gim:
1. Marta Bańkowska
2. Bogdan Bańkowski
3. Martin Banaszek

Drużynowo w kat. szkół podstawowych zwyciężyła SP5 w Markach przed SP1 w Słupnie i SP w Nadmie. W kat. gimnazjów zwyciężyło Katolickie Gimnazjum w Markach przed Gimnazjum 2 w Markach i Gimnazjum w Słupnie.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na następne zawody.

Galeria zdjęć z turnieju

Galeria

zdjecie: 68615

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry