MSG i Jeden Powiat będą współpracować

Paweł Pniewski MSG

 11 października 2014    00:29

22 września w Kobyłce doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Mareckim Stowarzyszeniem Gospodarczym, a stowarzyszeniem Jeden Powiat. Współpraca polegać będzie na wzajemnym wspieraniu działań edukacyjnych, społecznych i promocyjnych, jak również na promocji idei samorządności na terenie powiatu wołomińskiego.

MSG i Jeden Powiat zadeklarowały wspólny start w wyborach samorządowych do rady powiatu wołomińskiego. Podpisanie porozumienia nastąpiło tuż po historycznym sukcesie polskich siatkarzy. Dlatego też w wypowiedzi prezesa stowarzyszenia Jeden Powiat Roberta Roguskiego nie mogło zabraknąć wątku sportowego:

- Bardzo ważna chwila - spotkanie grupy pasjonatów, która działa na co dzień bardzo aktywnie w Kobyłce i Markach. Tak się złożyło, że Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze oraz stowarzyszenie Jeden Powiat z Kobyłki zawierają porozumienie dzień po tym, jak polska siatkówka osiągnęła znakomity wynik wygrywając z Brazylią mistrzostwo świata. To jest przykład znakomitej gry zespołowej. Chcemy również tę grę zespołową zaproponować mieszkańcom naszych małych ojczyzn, mieszkańcom powiatu wołomińskiego - mówił Robert Roguski.

- Dzisiejsze porozumienie wpisuje się w to, do czego zawsze dążyło  i dąży Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze. Zawsze uważaliśmy, że oddolne, lokalne inicjatywy mogą dużo lepiej, skuteczniej i bardziej efektywnie działać na terenie gminy. Doszliśmy do wniosku, mając doświadczenie, będąc kilka kadencji w radzie miasta, że nie wszystko da się załatwić na miejscu. Stąd pomysł, aby znaleźć partnera, z którym będziemy mogli wspólnie działać na rzecz powiatu - wyjaśniał prezes MSG Dariusz Pietrucha.

- Wystawiamy wspólnie z Jednym Powiatem listę kandydatów na radnych do powiatu. Chcielibyśmy, żeby głos Marek był lepiej słyszalny w powiecie. Żeby nie reprezentowali nas tylko przedstawiciele dużych partii, ale osób, które czują potrzeby Marek, które chcą, aby powiat był bliżej Marek. Tych spraw jest może mało, ale są istotne. Chociażby budowa szkoły ponadgimnazjalnej, drogi powiatowe, lepsza komunikacja ze szpitalem wołomińskim - tłumaczy Jacek Orych, kandydat MSG na burmistrza Marek.

Kandydaci do rady powiatu wołomińskiego rekomendowani przez MSG wystartują w wyborach z komitetu wyborczego wyborców Jeden Powiat Centrum Samorządowe. Liderem mareckiej listy będzie prawnik Radosław Romanowski, od kilku lat udzielający bezpłatnych porad prawnych mieszkańcom Marek, autor serii artykułów dotyczących zagadnień prawa cywilnego zamieszczanych na łamach Gazety MSG.

Maria Borysewicz
wiceprezes MSG


Galeria

zdjecie: 68620
fot. 2
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry