Defibrylator w M1

Włodzimierz Karpiński

 20 marca 2009    18:29

AED - to przenośny zewnętrzny defibrylator automatyczny. M1 w Markach jest jednym z niewielu Centrów Handlowych w Warszawie wyposażonym w to urządzenie. AED może uratować ludzkie życie. W przypadku zatrzymania akcji serca, o uratowaniu życia człowieka decydują minuty. AED zwiększa szanse przeżycia o 50% w przeciągu pierwszych 5 minut od wystąpienia objawów!

Na terenie M1 pracują osoby, które zostały przeszkolone w zakresie udzielania pierwszej pomocy, w tym obsługi AED. Posiadają certyfikat Europejskiej Rady Resuscytacji.

Jeśli spostrzeżemy osobę, która skarży się na złe samopoczucie, bądź straciła przytomność trzeba natychmiast powiadomić ochronę M1. Dzięki opracowanemu sprawnemu systemowi działania w ciągu kilkunastu do kilkudziesięciu sekund AED zostanie dostarczone na miejsce zdarzenia, włączone i pomoże w akcji ratunkowej.

AED znajduje się w pomieszczeniu ochrony Centrum Handlowego M1 Marki.

Na podstawie informacji ze strony M1 w Markach
http://www.marki.m1-centrum.pl

W. Karpiński

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry