Spotkanie przy ciuchci mareckiej.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 18 października 2014    14:04

Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA, nawiązując do zaproszenia wystosowanego przez Urząd Miasta, serdecznie zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniach upamiętniających kolejkę Marecką, która 40 lat temu odbyła swój ostatni kurs, tj. do udziału w wernisażu wystawy. "Zapomniany świat kolejki Mareckiej" organizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury oraz prezentacji tablic informacyjnych dotyczących Mareckiej ciuchci, zamontowanych wzdłuż alejki na skwerze "Żołnierzy wyklętych". W czasie prezentacji tablic, która będzie miała miejsce w niedzielę 19.10.2014 r. o godzinie 16.00, Zbigniew Paciorek, prezes Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA przypomni historię kolejki mareckiej, natomiast Janusz Werczyński, burmistrz Marek, opowie o idei sprowadzenia zabytkowego parowozu. Podczas słuchania opowieści o historii kolejki przybyłym mieszkańcom przygrywać będzie Warszawska Kapela z Targówka. W uzupełnieniu informacji zamieszczonych w zaproszeniu Urzędu Miasta informujemy, że autorem tekstu o historii kolejki Mareckiej, wyboru zdjęć oraz opracowania graficznego jest Marek Mańk, członek Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach.

Więcej zdjęć kolejki mareckiej na stronie FB Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA. Link poniżej:

274308479430439?fref=ts

Mieszkańcy Marek żegnają ciuchcię. 31 sierpnia 1974 r.

Mieszkańcy Marek żegnają ciuchcię. 31 sierpnia 1974 r.

Szlaban na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Lisa Kuli w Markach 1972 r.
 Dróżniczka, Kamila Pawlaczyk otwiera szlaban na skrzyżowaniu
al. Piłsudskiego i ul. Lisa Kuli w Markach 1972 r.
Mieszkańcy Marek na tle ciuchci. Lata 40-te - 50-te XX w.
  Pociąg ze stacji Struga kieruje się do Radzymina.
Mikrobusy kursujące z Dworca Wileńskiego do Pustelnika, koniec lat 60-tych XX w.

Galeria

zdjecie: 68829
fot. 1
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry