Medaliści Mareccy z MSMLW - czyli młodzież potrafi !

Radek Dec MSMLW

 21 marca 2009    00:31

Rozmowa z Katarzyną Banasik - medalistką Ogólnopolskiego Turnieju Karate.


R.D. Witam Kasiu. Słyszałem, że ostatnio brałaś udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate . Czy możesz mi powiedzieć parę słów na ten temat ?


K.B. Turniej odbył się 22 lutego 2009 w Warszawie. Przyjechali zawodnicy z całej Polski. Jak wchodziłam na salę to się przeraziłam tego tłumu i pomyślałam: ,,co ja tutaj robię ?". Jak się rozpoczęły zawody to nerwy mi przeszły i skoncentrowałam się na katach, które miałam wykonać. Zawody trwały długo, więc w wielkiej presji czekałam na wyniki. Nagle sędzia wyczytał: ,,Kasia Banasik proszona na matę do dogrywki finałowej". Zaparło mi dech w piersiach. Wyszłam na matę i zrobiłam bezbłędnie kata. Potem była dekoracja zawodników. Zdobyłam srebrny medal przegrywając o 0,1 pkt z jakimś chłopcem. Sensei Monika i Sensei Piotr byli ze mnie dumni, koleżanki mi gratulowały. Było super!


 R.D. Bardzo mnie to interesuje, jakiego stylu karate uczysz się oraz gdzie ?


 K.B. Trenuję Goju Ryu karate Do szkoły Seiwa Kai w UKS Sanchin w SP. 1 w Markach. Sanchin to po japońsku "trzy bitwy" - bitwę samego siebie ze swoim słabym ciałem, słabym umysłem i słabym duchem.


 R.D. W jakim wieku zaczęłaś uczęszczać na zajęcie i jak długo trenujesz tę sztukę walki ?


 K.B. Trenuje od 4 lat, zaczęłam w drugiej klasie podstawówki. Mam zielony pas z dwiema belkami ( 6.2 KYU )


 R.D. Czy mogłabyś mi powiedzieć parę słów o twoich osiągnięciach w tej dziedzinie sportu ?


 K.B. W roku 2008 roku zdobyłam brązowy medal i puchar w Otwartym Turnieju Karate Shinkyokushinkai w Warszawie, a w 2009 roku ten srebrny w Ogólnopolskim. Startowałam w Mazowieckim Turnieju Karate w Markach, w zawodach na letnim obozie , brałam udział w wielu pokazach na terenie naszego miasta. Trenuję 2 razy w tygodniu pod okiem Sensei Moniki i Sensei Piotra Wysockich. Wiem że przede mną jeszcze długa i ciężka praca żeby zdobyć czarny pas.


 R.D. Czy oprócz Karate interesujesz się innymi rodzajami sportu ?


 K.B. W 1 klasie trenowałam gimnastykę artystyczną, ale sekcja gimnastyczna się rozpadła. W 2 klasie odkryłam pływanie, brałam udział w zawodach pływackich w Warszawie. Pływam stylem klasycznym i kraulem. Zimą uwielbiam narty, a w tym roku pokochałam jazdę na snowboardzie i to będzie chyba kolejna moja pasja.


R.D. Dziękuję za rozmowę i życzę Tobie powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich pasji sportowych.


K.B. Równiez dziękuję za rozmowę.


Prowadzący rozmowę: Radosław Dec


 

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry