Legioniści w Szkole Podstawowej nr 1

Rafał Redeł SP1

 28 listopada 2002    23:58

W dniu 28 listopada 2002 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Markach podejmowali nie lada gości. Chcecie to wierzcie, chcecie nie wierzcie, ale byli u nas zawodnicy najlepszej piłkarskiej drużyny Polski, Mistrzowie kraju w roku 2002, czyli krótko mówiąc LEGIONIŚCI!!!!

Naszymi gośćmi byli Tomasz Kiełbowicz, Jacek Magiera, Radostin Stanew, Aleksandar Vuković oraz trener "Młodych Wilków" Legii - pan Piotr Strejlau.

Oprócz uczniów wiwatowali na cześć zawodników absolwenci szkoły i rodzice-kibice. Najpierw odśpiewano piłkarzom hymn Legii, potem przeprowadzono eliminacje do konkursu wiedzy o Legii, następnie odbył się finał Konkursu, który prowadzili zagorzali kibice z kl.1c: Krzysztof Wargenau i Adam Soliński. Każdy z finalistów otrzymał szalik -oczywiście w barwach Legii, z jej emblematami i stosownymi napisami.

Każdy z piłkarzy przybliżył zebranym swoją osobę, ale publiczność chciała wiedzieć więcej niż: od kiedy uprawiają piłkę nożną, w jakich klubach grali lub w jakich pragną zagrać w przyszłości. Pytaniom z sali nie byłoby końca, gdyby nie zaplanowane wcześniej spotkanie z władzami klubu.

Gdy na zakończenie doszło do rozdawania autografów, można było odnieść wrażenie, że piłkarzy uniesie za moment lawina. Młodzież i uczniowie zaanektowali dla siebie wszystkich gości. Po prostu schwycili ich w pułapkę "offsajdową". Nie, na szczęście nie zadeptali, nie skrzywdzili nikogo, ale żadne prośby o zachowanie porządku, o spokój nie docierały w owej chwili do uszu zebranych. Zwyczajnie oszaleli z radości.

Ogromne wzięcie miały egzemplarze tygodnika kibiców Legii Warszawa-"Nasza Legia", na stronach którego podpisywali się Panowie Stanew, Kiełbowicz, Vuković, Magiera, Strejlau. Podsuwano również pamiętniki, zeszyty, luźne kartki, nawet nowe piłki-zapewne nigdy nie zostaną użyte do gry. Zbierano podpisy na koszulkach i fotografiach, ustawiano się do pamiątkowych zdjęć i najchętniej nie wypuszczono by Legionistów ze szkoły. Pan Jacek Magiera na ręce dyrekcji wręczył na pamiątkę spotkania kryształową piłkę.

Pan Piotr Strejlau zaś podarował szkole pamiątkowy proporczyk z ostatniego meczu Legii z Barceloną. Niestety, czas okazał się nieubłagany i musieliśmy pożegnać naszych wspaniałych gości. Jeszcze ostatnie zdjęcia przy samochodach, jeszcze tylko uściski dłoni i tak... przeszła do historii pierwsza wizyta Legionistów w Szkole Podstawowej nr 1 w Markach.

Już dziś wiemy, że będą następne i że ze strony Mistrza Polski 2002, 2003 itd. czeka naszą placówkę wiele, wiele dobrego, ale.... nie wyprzedzajmy faktów!

P.S.
To niezapomniane dla uczniów przeżycie zawdzięczamy jednemu z redaktorów "Naszej Legii" panu Pawłowi Wargenau, który rejestrował na kliszy fotograficznej przebieg spotkania i starał się pozostawać w cieniu wydarzeń. W prowadzeniu uroczystości wspierał dyrekcję pan Jarosław Daszkiewicz - wierny kibic Legii, autor pytań konkursowych. Salę pięknie przyozdobiła pani Agata Szczepanik- nauczycielka naszej szkoły.

W imieniu wszystkich uszczęśliwionych uczniów dziękuję i o całym wydarzeniu informuję.

dyrektor SP1 w Markach
Jolanta Daszkiewicz

 


 Zdjęcia na następnych stronach.

Zdjęcia: Paweł Wargenau - "Nasza Legia"
Zdjęcia: Paweł Wargenau - "Nasza Legia"Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry