OŚWIADCZENIE KWW MARECKA ALTERNATYWA - TWÓJ GŁOS!

Jarosław Jaździk

 16 października 2014    23:50

OŚWIADCZENIE KWW MARECKA ALTERNATYWA - TWÓJ GŁOS!

W dniu dzisiejszym przed godziną 23.00 zostały bezprawnie zniszczone ogłoszenia Komitetu Wyborczego Wyborców Marecka Alternatywa - Twój Głos. Plakaty zapraszały na spotkania z mieszkańcami, prowadzone przez nasz komitet w ramach kampanii wyborczej.Traktujemy ten czyn jako chuligański wybryk wyborczy. Jest nam przykro i wstyd, za tych ludzi niszczących cudzą własność prawnie chronioną.
Świadkowie widzieli mężczyzn jeżdżących ciemnym sedanem. Wszystkie informacje o zdarzeniu zostały przekazane policji.

Trwa kampania wyborcza do samorządu. Kandydaci oraz komitety wyborcze prezentują swoje programy za pośrednictwem materiałów i banerów wyborczych. Wszystkie materiały wyborcze, oznaczone przez komitety wyborcze, zgodnie z art. 109 § 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku Kodeks Wyborczy podlegają ochronie prawnej. Ochrona prawna materiałów wyborczych to zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. pod groźba kary. Niszczenie materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny do 5 tys. zł. Jeśli zniszczenia przekraczają kwotę 250 zł to zgodnie z art. 67 § 1 Kodeksu Wykroczeń czyn taki podlega karze aresztu lub grzywny.

Apelujemy do wszystkich komitetów wyborczych o wzajemny szacunek i poszanowanie prawa.

Prosimy kandydatów do samorządu o publiczne potępienie faktu niszczenia materiałów wyborczych, które podlegają ochronie prawnej. Wszystkich, tych którzy mają odmienne poglądy zapraszam do debaty merytorycznej, a nie niszczenia pracy wielu ludzi.
Ta droga nie przynosi chluby naszemu miastu.
Liczymy na konstruktywny dialog i zapraszam na "Spotkanie przy kawie".

Galeria

zdjecie: 69015
zdjecie

Jarosław Jaździk

Społecznik z pasją, oddany mieszkańcom i miastu.
Członek założyciel OSP Marki, członek TPM i MSG
oraz stowarzyszenia Grupa Marki 2020.
Współorganizator wydarzeń kulturalnych i sportowych, konferansjer.
Członek Powiatowej Rady Polityki Społecznej.
Radny Miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry