40 lat minęło - spotkanie z historią mareckiej ciuchci

START:    19 października 2014

UM Marki UMMarki

 17 października 2014    08:27

W sierpniu 1974 roku w swój ostatni kurs wyruszyła Marecka Kolej Dojazdowa. "Ciuchcia" wciąż jest żywa w pamięci wielu mieszkańców.

Z tej okazji w Galerii MOK odbędzie się wernisaż wystawy "ZAPOMNIANY ŚWIAT KOLEJKI MARECKIEJ", autorstwa Zbigniewa Paciorka (przy współpracy Hanny Klimeckiej). Więcej o wernisażu na stronie MOK.

W niedzielę, 19 października br., o godz. 16.00  na skwerze  "Żołnierzy Wyklętych" przy akompaniamencie Warszawskiej Kapeli z Targówka odbędzie  prezentacja tablic informacyjnych dotyczących Mareckiej Ciuchci.

Tablice zostały zamontowane wzdłuż alejki na Skwerze "Żołnierzy Wyklętych". Zbigniew Paciorek, prezes stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga przypomni historię mareckiej kolejki. Z kolei Janusz Werczyński, burmistrz Marek opowie o idei sprowadzenia zabytkowego parowozu do Marek.

Podczas słuchania opowieści o historii kolejki przybyłym mieszkańcom przygrywać będzie Warszawska Kapela z Targówka. Znany zespół grający folklor warszawski, wykonujący szlagiery przedwojennej Warszawy z repertuaru Stanisława Grzesiuka, piosenki retro, czyli z lat 20. i 30. XX wieku.

 POLUB NAS NA FACEBOOKU!

Galeria

zdjecie: 69027

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry