Ostatni kurs kolejki mareckiej. Impreza upamiętniająca.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 19 października 2014    22:58

19 października 2014 r. na skwerze Żołnierzy Wyklętych w Markach odbyła się impreza upamiętniająca kolejkę marecką, która 40 lat temu (31 sierpnia 1974 r.) wyruszyła w swój ostatni kurs. Specjalnie na to wydarzenie przygotowano tablice ze zdjęciami. Tablice opracował Marek Mańk - członek Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA. Burmistrz Janusz Werczyński, w swym wystąpieniu, zabrał nas w sentymentalną podróż do lat swego dzieciństwa -wspominając dzieje i przygody związane z naszą ciuchcią. Zbigniew Paciorek -prezes Stowarzyszenia - wygłosił prelekcję nt znaczenia kolejki dla podwarszawskich miejscowości. Fantastyczną oprawę muzyczną zapewniła "Warszawska Kapela z Targówka", która przypomniała nieśmiertelne szlagiery ostatnich kilku dekad. Po tym spotkaniu zebrani licznie mieszkańcy udali się do Mareckiego Ośrodka Kultury na wernisaż pt. "Zapomniany świat kolejki mareckiej".

Imprezę zorganizował Wydział Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Videorelacje ze spotkania przy ciuchci mareckiej można zobaczyć na stronie FB Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA. Link poniżej.

Spotkanie_przy_ciuchci_mareckiej_19_X_2014_r_Videorelacja

Galeria

zdjecie: 69042
fot. 1
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry