Komunikat Urzędnika Wyborczego w Markach

UM Marki UMMarki

 5 listopada 2014    11:01

Komunikat

Urzędnika Wyborczego w Markach

z dnia 29 października 2014 roku

w sprawie umieszczania materiałów wyborczych w niedozwolonych miejscach

w związku z trwającą kampanią wyborczą przypominam, że niedozwolone jest umieszczanie materiałów komitetów wyborczych na przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach oraz urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych (Art.  110 par. 1. Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz.U. 2011 nr 21 poz. 112) bez zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia.

Firma Orange Polska w piśmie z dn. 30 września br. informuje, że nie wyraża zgody na umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów komitetów wyborczych na urządzeniach technicznych (tj. słupach, skrzynkach i szafach telekomunikacyjnych).

W przypadku słupów oświetleniowych rozmieszczonych wzdłuż Al. Piłsudskiego zapytania w sprawie wyrażenia zgody należy kierować do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ul. Wronia 53, Warszawa 00-874.

Pozostałe słupy oświetleniowe stanowią własność Gminy Marki i zgodnie z obwieszczeniem Burmistrza Miasta Marki z dn. 1 września 2014 r. niedozwolone jest na nich umieszczanie materiałów komitetów wyborczych.

Słupy energetyczne stanowią własność Gminy Marki bądź dostawcy energii. Na słupach stanowiących własność Gminy Marki niedozwolone jest umieszczanie materiałów komitetów wyborczych, w pozostałych przypadkach należy uzyskać zgodę właściwego dostawcy energii. Zgodnie z informacją przekazaną przez PGE Dystrybucja SA w piśmie z dn. 29 października br. umieszczanie materiałów na urządzeniach energetycznych może być przyczyną awarii w sieci. W związku z tym PGE Dystrybucja SA nie wyraża zgody na umieszczanie materiałów wyborczych na urządzeniach stanowiących własność spółki.

Jednocześnie przypominam, że zgodnie z Art. 114 Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz.U. 2011 nr 21 poz. 112) Burmistrz Miasta Marki w dniu 1 września br. podał do publicznej wiadomości wykaz miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów komitetów wyborczych.

W związku z powyższym oraz licznymi skargami mieszkańców prosimy o niezwłoczne uprzątnięcie nieprawidłowo rozwieszonych materiałów wyborczych. W przypadku niezastosowania się do niniejszego komunikatu podjęte zostaną kroki zgodne z prawem zmierzające do usunięcia ww. materiałów  i obciążenia odpowiedzialne komitety wyborcze kosztami ich demontażu.

/-/ Elżbieta Jurczyk Urzędnik Wyborczy Miasta Marki

Galeria

zdjecie: 69878

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry