Bezpłatny dostęp do Ibuk Libra dla Czytelników Biblioteki w Markach

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 6 listopada 2014    16:11

IBUK.pl to polska biblioteka cyfrowa i wypożyczalnia e-booków, która umożliwia wypożyczanie książek w formatach elektronicznych za pośrednictwem Internetu. Wypożyczalnia oferuje czasowy dostęp do książek w trybie online. Platforma IBUK.pl wykorzystuje autorską aplikacje internetową myIBUK, która umożliwia korzystanie z zasobów dostępnych w wirtualnej chmurze. Rozwiązanie to pozwala na odczyt książek z konta użytkownika na dowolnym urządzeniu (komputerze, tablecie, smartfonie) z dostępem do Internetu. Po wypożyczeniu lektura książki możliwa jest również w trybie offline.

Biblioteka Publiczna Miasta Marki przystąpiła do Konsorcjum Bibliotek Publicznych z siedzibą w Ostrołęce, które wykupiło dostęp do 310 tytułów e-booków  LISTA TYTUŁÓW z platformy IBUK.pl

Jak korzystać z tego zbioru? W pierwszej kolejności należy ODEBRAĆ Z BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ MIASTA MARKI (UL. LISA KULI 3A) KOD PIN, który umożliwia rejestrację na stronie http://libra.ibuk.pl/ podając adres e-mail i hasło.  Po założeniu konta czytelnik jest rozpoznawany przez system i może korzystać z zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. MyIBUK  wymaga przeglądarki Google Chrome lub Mozilla Firefox. Założenia osobistego konta myIBUK umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem takich jak: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki, stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

 

 

Galeria

zdjecie: 69932

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry