Książka na długie wieczory...

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 7 listopada 2014    15:26

Denise Hildreth Jones
"Pierwszy ogrodnik"
Kiedy po dziesięciu latach starań Pierwsza Dama stanu Tennessee, Mackenzee London, i jej mąż zostają rodzicami - ich życie rozkwita. Jednak kilka lat później tracą ukochaną córeczkę a w sercu Mackenzie zakorzenia się rozpacz. W tym trudnym czasie może liczyć na wsparcie starego ogrodnika, który dba o piękny ogród otaczający rezydencję gubernatora. Jeremiasz, przesiąknięty ludową religijnością, swoimi dłońmi pielęgnuje kwiaty a słowami - ludzkie serca. Kolorowym ptakiem tej powieści jest Eugenia, która pomaga swojej pogrążonej w żałobie córce. Żywiołowa starsza pani i jej równie żywiołowe koleżanki, ich zuchwała radość życia, kąśliwe poczucie humoru a nawet apetyt na flirty - nadają książce lekkości i optymistycznych barw. Ta współczesna powieść dla kobiet napawa pokojem a fragmenty wzruszające i zabawne przeplatają  się ze sobą w sposób harmonijny.

Jeffrey Archer
"Ostrożnie z marzeniami"
Po wiadomości o tragicznym wypadku samochodowym Harry Clifton i jego żona Emma śpieszą do szpitala, by zidentyfikować ciało swojego syna Sebastiana...
Ross Buchanan jest zmuszony do ustąpienia z funkcji prezesa Spółki Żeglugowej Barringtona i Emma Clifton chce zająć jego miejsce. Jednakże Don Pedro Martinez zamierza wprowadzić tam swoją marionetkę po to, aby zniszczyć rodzinną firmę Barringtonów właśnie wtedy, kiedy planuje ona budowę nowego luksusowego statku pasażerskiego o nazwie Buckingham.
Tymczasem w Londynie adoptowana córka Harry'ego i Emmy zdobywa stypendium Slade Academy of Art i zakochuje się. Wszystko zmierza do szczęśliwego finału, gdy pojawia się niespodziewany gość i zatruwa kielich weselny swoim szczególnym jadem.Potem, bez uprzedzenia, nikomu nieznany poczciwiec z Yorkshire zajmuje miejsce w radzie nadzorczej Spółki Żeglugowej Barringtona. Spowoduje to niespodziewane, całkowite odwrócenie sytuacji i zmieni życie wszystkich członków obydwu rodzin. W tej epickiej opowieści o miłości, zemście, ambicji i zdradzie Jeffrey Archer mistrzowski gawędziarz olśniewa swoim talentem, opisując, jak rodziny Cliftonów i Barringtonów wkraczają w lata sześćdziesiąte dwudziestego wieku. Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią "Co do grosza", która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, "Kane i Abel", stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i zbiory opowiadań: "Córka marnotrawna", "Stan czwarty", "Więzień urodzenia", "Synowie fortuny", "Sprawa honoru", "Ścieżki chwały" oraz "Ale to nie wszystko..." Z jego najnowszego cyklu "Kroniki Cliftonów" ukazały się dotychczas: "Czas pokaże", "Za grzechy ojca", "Sekret najpilniej strzeżony" i "Ostrożnie z marzeniami".

Artur Górski
"Masa o pieniądzach polskiej mafii"
Niecenzurowana opowieść o bogactwie wielkich mafiozów. Jak rodziła się i wyglądała fortuna polskiej mafii?
Tony kokainy od kolumbijskich karteli płynące do Polski statkami handlowymi. Arcydzieła światowej sztuki w gangsterskich rezydencjach. Szalone moskiewskie bankiety z bossami rosyjskiej mafii pośród pięknych kobiet i luksusowych limuzyn. Wystawne przyjęcia, które nigdy się nie kończyły. I przekupny świat polityki, który od samego początku towarzyszył polskiej mafii. Na czym zarabiano najwięcej? Jakich interesów dobijano na europejskim rynku? Jakimi pieniędzmi obracała polska mafia? Grupa pruszkowska zbiła taki majątek, że przeciętnemu zjadaczowi chleba po prostu trudno to sobie wyobrazić. Rzeka pieniędzy płynęła do kieszeni szefów Pruszkowa każdego dnia. To była codzienność Masy, bohatera tej książki, oraz jego kompanów. Dziś tego świata już nie ma, ale wciąż budzi on wielkie namiętności: jedni go przeklinają, inni żałują, że nie mieli do niego wstępu. Są też tacy, którzy powątpiewają, że kiedykolwiek istniał. Istniał, zapewniamy, że istniał...
Jarosław Sokołowski - pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. W latach 90. blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów Andrzejem K. Pershingiem. Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć "Pruszków". Do niedawna felietonista "Focusa Śledczego". Bohater bestsellerowej książki "Masa o kobietach polskiej mafii".

Reyes Monforte
"Okrutna miłość"
To był moment. Reszta muzyków stroiła instrumenty. Peter uniósł rękę do węzła krawata i rozluźnił go. Przechylił głowę z lewej strony na prawą i rozpiął górne guziki białej koszuli. Pomyślała: chcę spędzić z nim resztę życia.Wystarczyły cztery lata, aby zmienił jej życie w piekło.
- Mami, mami - krzyknęła słodko Victoria, zbliżając buzię do słuchawki.
- Mami, kocham cię. Gdzie jesteś? Dlaczego nie przyjeżdżasz?
Okrutna miłość to prawdziwa historia o poświęceniu i odwadze kobiety, której miłość do dziecka nie zna granic. Po latach upokorzeń, oszustw i przemocy doświadczanej ze strony męża María postanawia zrobić wszystko, by ochronić przed nim swoją córeczkę. Prawdziwy dramat rozpoczyna się jednak, gdy prawo, zamiast je bronić, zaczyna im zagrażać.

Ake Edwardson
"Park Marconiego"
Erik Winter ponownie wkracza do akcji! "Park Marconiego" to już dwunasty tom przygód utalentowanego detektywa z wydziału zabójstw w Göteborgu. Komisarz Winter z utęsknieniem czeka, aż dni zaczną się wydłużać i powróci mu zapał do pracy. Jednak trzeba zająć się kolejną sprawą. Pewnego ranka znalezione zostaje ciało mężczyzny, który zginął gwałtowną śmiercią. Na głowie zamordowanego znajduje się plastikowa torba. Przy zwłokach leży oddarty kawałek kartonu, a na nim namalowana grubym pędzlem litera. To pierwsze z serii zabójstw, do których dochodzi w Göteborgu i Sztokholmie. Za każdym razem na miejscu zbrodni jest karton z jedną literą. Jaką wiadomość zostawia tajemniczy przestępca? Detektyw usiłuje poskładać elementy układanki, aby odczytać słowo-przesłanie. Stara się też ustalić powiązania pomiędzy ofiarami. Czy uda mu się poznać prawdę i rozwiązać tę kryminalną zagadkę?

Vincent V. Severski
"Nieśmiertelni"
Kolejna część trylogii Vincenta V. Severskiego, byłego oficera wywiadu, działającego przez 26 lat pod zmienioną tożsamością. Podróż w odległe zakątki świata i intelektualna łamigłówka, bo w świecie szpiegów nic nie jest tym, czym się wydaje... W powieści Nieśmiertelni ekipa Konrada Wolskiego rusza do akcji w Teheranie, by zapobiec konfliktowi zbrojnemu na skalę światową. Niestety wszystko zaczyna się komplikować, Konrad musi ścigać się z czasem, by ratować życie swoich ludzi. Tymczasem na politechnice w Sztokholmie zostają brutalnie zamordowane cztery osoby. Śledztwo prowadzi inspektor Gunnar Selander wraz z doskonałą hakerką Harriet Berghen i naczelnikiem wydziału ds. zwalczania terroryzmu Lindą Lund. Z kolei w Moskwie dochodzi do cichego zamachu stanu. Michaił Popowski, aby wspomóc spiskowców, wyjeżdża do Sztokholmu na ostatnią misję... Nieśmiertelni wciągają w zawiłą grę szpiegowską, w której reguły wciąż się zmieniają. Świetny thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
Kiedy jej samolot ma opóźnienie i odleci dopiero nazajutrz, Gaby Struthers z konieczności zmuszona jest spędzić noc, dzieląc pokój z nieznajomą, przerażoną młodą dziewczyną Lauren Cookson.

Catherine Ryan Hyde
"Nie pozwól mi odejść"
Były tancerz z Broadwayu, cierpiący na agorafobię Billy Shine przez ponad dekadę nie opuścił swojego domu. Życie i ludzi obserwuje przez okno. Gdy kilka metrów od jego patio, na schodkach prowadzących do rodzinnego domu zaczyna przesiadywać mała Grace, zdenerwowany zmianą w naturalnym porządku rzeczy mężczyzna zbiera się na odwagę i pyta ją, dlaczego przesiaduje na ulicy. Jeśli będę siedzieć w środku, nikt nie zauważy, że mam kłopoty. I nikt mi nie pomoże - wyjaśnia dziewczynka. Ta odpowiedź na zawsze zmieni życie Billy'ego...

Sophie Hannah
"Niewygodna prawda"
Ale dlaczego Gaby wzbudza w niej takie przerażenie? Lauren nie chce tego zdradzić. Mówi natomiast bez ładu i składu o niewinnym mężczyźnie, który trafił do więzienia za morderstwo, którego nie popełnił. Gaby wkrótce odkryje, że obecność Lauren w samolocie nie była przypadkowa. Ofiarą morderstwa jest bowiem Francine Breary, żona jedynego mężczyzny, którego Gaby kiedykolwiek kochała. Tim Breary przyznał się do morderstwa i nawet przekazał policji dowody popełnionej przez siebie zbrodni. Nie podał jedynie motywu: twierdzi, że nie ma pojęcia, dlaczego to zrobił.

Olivier Truck
"Ostatni Lapończyk"
Tej jesieni mrożący krew w żyłach thriller Olivera Truca!
Laponię spowija noc polarna. Ginie jeden z hodowców reniferów, Mattis, jego trup ma odcięte uszy. To nie przypadek - Lapończycy podobnie znakują zwierzęta. Jednocześnie z okolicznego muzeum znika szamański bęben. Tylko Mattis znał jego historię. Czy to klątwa przodków, czy wśród pasterzy jest morderca?

S.C. Stephens
"Swobodna"
Po wplątaniu się w trójkąt miłosny, który doprowadził do niszczącej zdrady i rozpadu jej poprzedniego związku, Kiera przysięgła sobie nie powtarzać raz popełnionych błędów. Jest zdeterminowana, by już nigdy nikomu nie sprawić tak wielkiego bólu, a zwłaszcza uduchowionemu, utalentowanemu mężczyźnie, który zdobył jej serce.
Kiedy jednak ukochany Kellan wyrusza wraz ze swoim zespołem w trasę koncertową, którą ma zapewnić mu przepustkę do światowej sławy, dziewczyna zaczyna chwiać się w swoich postanowieniach szybciej niż byłaby gotowa przypuszczać...

Jean-Christophe Grange
"Kaiken"
Tradycje dawnej Japonii i seria makabrycznych morderstw. "Kaiken" to trzymająca w napięciu książka francuskiego mistrza powieści sensacyjnej i detektywistycznej, autora zekranizowanych bestsellerów "Purpurowych rzek" i "Imperium wilków". Olivier Passan, oficer policji zafascynowany etosem samurajskim, bada sprawę zabójstw, których ofiarami są kobiety w ciąży. Sposób zadawania śmierci jest wyjątkowo okrutny. Prowadząc śledztwo, policjant zmaga się z osobistymi problemami - jego żona Naoko właśnie złożyła pozew o rozwód. Każdy dzień przynosi nowe informacje na temat zabójcy. Passan dostrzega pewne podobieństwa do swojego własnego życia. By szukać klucza do rozwiązania zagadki, policjant wyjeżdża do Tokio. Z kim przyjdzie mu się zmierzyć? I jaką rolę w całej historii odegra kaiken - sztylet, który Passan podarował kiedyś żonie?

Marta Zaborowska
"Rajskie ptaki"
Huczna uroczystość zostaje przerwana przez tajemnicze zniknięcie jednej z najważniejszych tego wieczoru osób. Rajskie ptaki to kolejny tom przygód bezkompromisowej policyjnej detektyw Julii Krawiec. Jest parna czerwcowa noc. Miejscowi notable wyprawiają zaręczyny swojego syna Eryka z piękną dziewczyną. W elegancko odrestaurowanym dworku jest pełno gości, cały dom tonie w kwiatach, a szampan leje się strumieniami. Tuż po północy okazuje się, że narzeczona zniknęła z posiadłości w zagadkowych okolicznościach. Na miejsce przybywa Julia Krawiec wraz z nową podopieczną Michaliną Bodnar. Początkowe podejrzenia policji, że dziewczyna rozmyśliła się i umknęła przed zbliżającym się ślubem, szybko zostają zweryfikowane. W miasteczku dochodzi bowiem do kolejnych incydentów, które Julia musi powiązać ze sprawą narzeczonej Eryka. Tymczasem atmosfera w bogatym domu Kornatowskich stale się pogarsza. Szanowana rodzina, która włożyła dużo wysiłku w utrzymywanie wzorowego wizerunku, okazuje się daleka od ideału...

Theodor Kroger
"Syberia. Moje miejsce na Ziemi"
Syberia! To słowo powszechnie wymawia się tylko szeptem. Prawie żaden zesłaniec nigdy stamtąd nie wraca. Ten, któremu się to jednak udało, był już siwy i na zawsze milczący. Nigdy więcej na jego twarzy nie pojawiał się uśmiech. Najczęściej siedział nieruchomo - jeżeli to możliwe to w słońcu - i patrzył zamyślony w dal. Wyglądało to tak, jakby stale na coś czekał... Kiedy rozpoczyna się I wojna światowa, Theodor Kröger, Niemiec mieszkający w Petersburgu, słyszy wyrok, którego obawiają się wszyscy przeciwnicy Rosji: zesłanie. W ten sposób trafia do Nikitino, wsi w głębi groźnej Syberii, gdzie lato jest krótkie i upalne, a zima mroźna i śmiertelnie niebezpieczna. Dzięki funduszom otrzymanym od ojca udaje mu się uzyskać ograniczoną swobodę ruchów i rozpoczyna walkę o przetrwanie i powrót do domu. Okazuje się jednak, że Syberia ma mu do zaoferowania znacznie więcej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać: cel, pracę, przyjaźń... a nawet miłość. Jednym słowem - życie. Opowieść o poszukiwaniu szczęścia i sensu życia tam, gdzie pozornie nie sposób ich odnaleźć.

Lisa Genova
"Kochając syna"
Autorka Lewej strony życia i Motyla opowiada kolejną poruszającą historię. Kochając syna to niezwykła, mądra powieść o tym, czym jest autyzm, o samotności i odnajdywaniu sensu w życiu. Utalentowana amerykańska pisarka, z wykształcenia doktor nauk medycznych w dziedzinie neurobiologii, ponownie konfrontuje czytelnika z pytaniami o ludzką kondycję i sposoby radzenia sobie z cierpieniem.
Jak to jest, kiedy synek nigdy nie patrzy ci w oczy? Nie chce przytulać się tak jak inne maluchy, nieprzytomnie krzyczy, kiedy prosisz, aby już wracał do domu i zszedł z huśtawki... Jak to jest kiedy tracisz swoje dziecko?
Jak to jest, kiedy ukochany mąż odchodzi do innej kobiety? Jak to jest, kiedy przytłoczona codziennymi obowiązkami zapominasz o swoich marzeniach?
Bohaterkami powieści Kochając syna są dwie kobiety mające za sobą bolesne doświadczenia. Niedawno zmarł chory na autyzm ośmioletni synek Olivii, a jej małżeństwo po latach wyczerpującej walki o zdrowie dziecka chwieje się w posadach. Beth, przykładna pani domu, odkryła właśnie niewierność męża i uświadomiła sobie, że poświęcając się dla rodziny, zaniedbała samą siebie. Przypadek sprawia, że ich drogi się krzyżują. W surowym krajobrazie smaganej wiatrem wyspy Nantucket Beth i Olivia stawią czoło swoim demonom i przekonają się jak wielkim darem może być przyjaźń.

Galeria

zdjecie: 69992
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry