Dorzuć się do puszki WOŚP

Kandydaci do Rady Powiatu - KWW Jeden Powiat Centrum Samorządowe

START:    16 listopada 2014

Paweł Pniewski MSG Wybory

 9 listopada 2014    23:36

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze udzieliło poparcia kandydatom do Rady Powiatu Wołomińskiego startującym z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Jeden Powiat Centrum Samorządowe. Chcielibyśmy, żeby głos Marek był lepiej słyszalny w powiecie. Żeby nasze miasto reprezentowały osoby, które czują potrzeby Marek, które chcą, aby powiat był bliżej Marek i angażował się w rozwiązywanie problemów mieszkańców oraz wspierał rozwój naszego miasta. Zawsze uważaliśmy, że oddolne lokalne inicjatywy mogą dużo lepiej, skuteczniej i efektywniej działać na rzecz naszych małych Ojczyzn. Nie chcemy, by samorząd powiatowy był zdominowany przez działaczy partyjnych, dla których będzie on tylko kolejnym szczeblem w karierze politycznej. Dlatego też rekomendujemy Państwu bezpartyjnych kandydatów z listy numer 22, którzy gwarantują sumienną pracę na rzecz Marek i powiatu wołomińskiego.

1. ROMANOWSKI Radosław

Urodzony w 1963 roku w Warszawie, zodiakalny strzelec. Ojciec dorosłej córki i dwóch synów, uczniów mareckich szkół. Wykształcenie wyższe ? mgr prawa (Uniwersytet w Warszawie), twórca biura bezpłatnych porad prawny w Markach. Autor artykułów prasowych o tematyce prawnej. Wykładowca seminariów poświęconych zagadnieniom prawa, między innymi mareckich fundacji.

Szanowni Mieszkańcy Marek, z miastem związany jestem od 8 lat. W tym czasie poznałem wiele bolączek jego mieszkańców, jak i potrzeb infrastruktury poprawiającej życie w mieście. Wiele energii i pracy poświęcam dla dobra ogółu. Znam realia działalności samorządowej i problemy regionu. W działaniach kieruję się interesem publicznym, bez względu na przykre tego konsekwencje. Posiadam duże doświadczenie, które niewątpliwie będzie atutem w pracy radnego powiatu wołomińskiego. Oczywiście, jeśli mnie Państwo wybierzecie.

Współpraca pomiędzy powiatem a gminą winna być dużo lepsza i przede wszystkim efektywniejsza. Szybki rozwoju powiatu i tworzących go gmin, to konieczność lepszej współpracy i większego poczucia więzi wspólnotowej. W wielu dziedzinach np. ochronie zdrowia czy zmniejszeniu bezrobocia, ze względów ekonomicznych pewne rozwiązania mają sens, gdy szuka się rozwiązań w partnerstwie z innymi powiatami. W tym względzie jest dużo do zrobienia. Bez wsparcia powiatu trudno mówić o obwodnicy dla Marek, by wyprowadzić ciężki ruch kołowy z miasta. Trzeba zmian także w funkcjonowaniu specjalistycznej opieki zdrowotnej. Szpitale i przychodnie powinny być bardziej przyjazne dla pacjenta. Również mareckie apteki mogą na przemian pełnić nocny dyżur.

Powiat wołomiński nie jest "komendantem" w stosunku do gmin, które skupia. Jego nadrzędną rolą jest integrować gminy, co w konsekwencji doprowadzi do zaspokajania codziennych potrzeb mieszkańców powiatu.

Z doświadczenia wiem, że dla mieszkańców miast i gmin tworzących powiat jest on kojarzony z czymś bardzo dalekim. Brak poczucia, iż lokalni reprezentacji w powiecie mieszkają wśród nas, znają nasze potrzeby, pracując na poprawę życia codziennego ulega zmianie.

Kandydując do Rady Powiatu Wołomińskiego, liczę na Państwa zaufanie. Zapewniam, że go nie zawiodę. Będę godnie reprezentował Marki i jego mieszkańców na szczeblu powiatu, zgodnie z zasadą pro publico bono - dla dobra społecznego.

Zachęcam do udziału w wyborach samorządowych w dniu 16 listopada 2014 roku. Nie bądźmy obojętni. Nie pozwólmy, by wybierano za nas.

2. BORYSEWICZ Maria

Nazywam się Maria Borysewicz, mam 70 lat. Posiadam wykształcenie wyższe (tytuł inżyniera). Przez kilkadziesiąt lat pracowałam w administracji publicznej w instytucjach gminnych i powiatowych, a także w mareckim oddziale jednego z banków. Obecnie jestem na emeryturze.

Lubię słuchać mądrzejszych od siebie, dbam o samorozwój, staram się zapoznawać z nowymi technologiami. Nie chcę czuć się wykluczona, dlatego też uczestniczę w zajęciach dla seniorów w Collegium Civitas, jestem też słuchaczką kursów na Uniwersytecie Otwartym przy UW, biorę udział w zajęciach Archipelagu Pokoleń.

Zdecydowałam się kandydować do Rady Powiatu Wołomińskiego, ponieważ chciałabym wykorzystać zdobyte doświadczenie zawodowe i społeczne na rzecz naszej małej ojczyzny, naszego miasta i powiatu.

Swoje zainteresowania mogę podzielić na dwa obszary: kultura - teatr, dobra książka (w szczególności o tematyce historycznej), kino, a także sport - jazda na rowerze, nordic walking.

Od dziesięciu lat aktywnie działam w Mareckim Stowarzyszeniu Gospodarczym na rzecz naszej lokalnej społeczności. Obecnie pełnię funkcję wiceprezesa zarządu. Wspólnie z grupą mareckich pasjonatów realizujemy wiele inicjatyw społecznych. Organizujemy oraz wspieramy projekty z zakresu oświaty, kultury i sportu. Wiele radości daje nam możliwość działalności charytatywnej na rzecz mieszkańców Marek. Spartakiada Rodzinna - największa impreza plenerowa w Markach, turniej tenisa stołowego o puchar prezesa MSG, stypendia dla mareckich uczniów, Nocny Marek - największa impreza biegowa w powiecie wołomińskim to tylko kilka z naszych inicjatyw.

Ponadto, od kilku lat jestem redaktorem Ekspresu Mareckiego - najdłużej wydawanej gazety lokalnej w Markach. Pełnię również funkcję przewodniczącej Rady Osiedla Piłsudskiego 115C i 115D.

3. ŁAWRYNOWICZ Marlena

Wiek 35 lat, od urodzenia mieszkanka Marek. Wykształcenie wyższe licencjackie. Absolwentka Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie na kierunku Zdrowie Publiczne. Obecnie kształci się na studiach magisterskich na kierunku Ekonomia - specjalizacja Zarządzanie Zakładami Opieki Zdrowotnej.

Zawodowo od 2002 roku pracuje w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej dla Pracowników Wojska Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Od 2005 roku na stanowisku Specjalista ds. Statystyki medycznej.

Prywatnie od 13 lat w związku małżeńskim.

4. MOTYCZYŃSKI Andrzej

Urodziłem się w 1967 roku w Jadowie. Od urodzenia do 1996 roku mieszkałem w Ząbkach, z których przeprowadziłem się do Marek, gdzie mieszkam do dziś z żoną i dwoma dorosłymi synami. Z wykształcenia jestem Technikiem Gazownictwa oraz ekonomistą. Moje życie zawodowe prawie zawsze związane było z własną działalnością gospodarczą.

Uczestniczę w życiu społeczności lokalnej czynnie działając w stowarzyszeniach: Grupie MARKI 2020 oraz Stowarzyszeniu Kupców Bazar Ząbki. Nie obca jest mi wielka polityka, jestem współzałożycielem oraz członkiem Zarządu Głównego partii politycznej Wierni Polsce, gdzie promowałem wspieranie polskiej przedsiębiorczości i wyzwolenie energii społeczności lokalnych. Moją pasją jest wynalazczość i mogę pochwalić się trzema patentami przyznanymi przez Urząd Patentowy RP. Teraz pragnę całą energię i czas oddać Naszemu Powiatowi.

5. PNIEWSKI Dariusz

Nazywam się Dariusz Pniewski, mam 31 lat, od kilku miesięcy jestem żonaty. Posiadam wykształcenie techniczne. Prowadzę własną działalność gospodarczą na terenie Marek. Moje zainteresowania to historia II wojny światowej oraz Kresów Wschodnich, niebanalne podróże, a także gastronomia.

W wolnych chwilach zaangażowany społecznie. Pomagam przy organizacji największej imprezy plenerowej w Markach - Spartakiady Rodzinnej organizowanej przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, czy też wspieram akcję ?święty Mikołaj Mieszka w Markach? organizowaną przez stowarzyszenie Grupa Marki 2020, dzięki której co roku dziesiątki mareckich dzieci z ubogich rodzin mogą otrzymać świąteczną paczkę. Angażuję się również w akcje pomocy Polakom na Wschodzie.

Ubiegam się o mandat radnego powiatu wołomińskiego, ponieważ nie mogę zgodzić się z tym, by Marki były pomijane w podziale środków powiatowych. Głos naszego miasta w radzie powiatu powinien być słyszalny i skuteczny. Jako radny będę zabiegał o:

  •  utworzenie w Markach filii urzędów powiatowych (przede wszystkim Wydziału Komunikacji),
  •  budowę nowoczesnej szkoły ponadgimnazjalnej,
  •  lepszą komunikację zbiorową na terenie naszego powiatu,
  •  modernizację obecnych dróg powiatowych (ul. Sosnowa i Kościuszki), a także przekazanie pod zarząd powiatu kolejnych kluczowych dróg w Markach,
  •  uruchomienie powiatowego budżetu obywatelskiego,
  •  powołanie powiatowej rady działalności pożytku publicznego,
  •  transmisje na żywo audio i video z posiedzeń rady powiatu.

Galeria

zdjecie: 70037
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry