Kolejni pełnoprawni strażacy w naszych szeregach

Maciej Krajewski OSP

 10 listopada 2014    21:27

Po prawie półtoramiesięcznym okresie kształcenia i zdobywania praktycznego doświadczenia, w dniu dzisiejszym o godzinie 9:00 w jednostce OSP Kobyłka rozpoczęła się część teoretyczna egzaminu końcowego jednoetapowego Szkolenia Podstawowego Strażaków Ratowników OSP część 1 i 2, do którego przystąpiło siedmioro naszych Druhów. Część teoretyczna składała się z 30 pytań dotyczących wyposażenia osobistego strażaka, sprzętu wykorzystywanego w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych, oraz taktyki działania. Dodatkowo kursanci musieli odpowiedzieć na 10 pytań dotyczących zasad BHP obowiązujących w jednostkach ochrony przeciwpożarowej.

Po zakończeniu części teoretycznej wszyscy kursanci udali się na egzamin praktyczny, który odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. W tej części egzaminu należało wykazać się praktyczną wiedzą w zakresie obsługi sprzętu silnikowego, aparatów ochrony dróg oddechowych, oraz zaliczyć ćwiczenie taktyczne z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego, z którym przyjdzie im działać w codziennej służbie.

Bardzo miło nam poinformować, iż wszyscy nasi kursanci sprostali stawianym im wymaganiom i zaliczyli pozytywnie zarówno część teoretyczną jak i praktyczną egzaminu, a tym samym uzyskali stosowne zaświadczenie dopuszczające ich do działań ratowniczo-gaśniczych prowadzonych przez naszą Jednostkę Operacyjno-Techniczną.

Wszystkim absolwentom gratulujemy pozytywnego zdania egzaminu i liczymy, że dotychczasowy zapał przełoży się na realne wsparcie starszych kolegów w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczych.

 

 

Galeria

zdjecie: 70084
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry