DZIEŃ SENIORA - TO JUŻ 28 LAT! WIECZÓR KABARETOWY PAWŁA DŁUŻEWSKIEGO

START:    20 listopada 2014

MOK Marki MOK

 13 listopada 2014    10:34

Marecki Ośrodek Kultury, czwartek, 20.11.2014, godzina 16:30

DZIEŃ SENIORA - TO JUŻ 28 LAT! WIECZÓR KABARETOWY PAWŁA DŁUŻEWSKIEGO - utalentowanego parodysty znanych postaci życia politycznego, sportowców itp., autora znakomitych tekstów programów kabaretowych, występującego m.in. w kabarecie "Pod Egidą" oraz z własnym recitalem w kraju, USA, Australii i Europie. Wstęp wolny. Po koncercie klubowe spotkanie.
Paweł Dłużewski urodził się w Łodzi w 1953 roku. Ukończył warszawski AWF. Już i latach studenckich założył swój pierwszy kabaret, Pod Psem. Lata osiemdziesiąte były początkiem jego kariery artystycznej. Pod skrzydłami kabaretu ZAKR współpracował z Januszem Koftą, Januszem Gajosem, a także Janem Kobuszewskimi Januszem Rewińskim. W roku 1988 zasilił szeregi kabaretu Pod Egidą, z którym z powodzeniem dawał recitale na scenie polskiej, w USA, w Australii i w Europie.

Występował także na ekranie telewizji, bawiąc widzów autorskimi programami kabaretowymi. Nawiązał również współpracę z Cezarym Pazurą, tworząc niezapomniany duet komików. Program artystyczny prezentują również za granicą, w USA, Kanadzie i Londynie.

Prowadził własne programy rozrywkowe, jak Kabaretowi Goście Pawła Dłużewskiego i Flirty z Figlami. Jest autorem znakomitych tekstów, które pisał i pisze dla znanych polskich artystów, a także tekstów, które uświetniają największe widowiska kulturalne, m.in. Wręczenie Telekamer czy Koncert Galowy Teraz Polska. Był organizatorem Kabaretonu Milanowskiego.

Jest wyśmienitym parodystą postaci z życia politycznego, m.in. Lecha Wałęsy czy Adama Michnika oraz komentatorów sportowych.

Artysta gościnnie wystąpił także w odcinku serialu 07 zgłoś się, w którym zagrał rolę cyrkowca Jana Nowickiego, wspólnika Adama. Obecnie zaangażowany jest w programach kabaretowych telewizji HBO i TVP2.

Uczestniczył w licznych kabaretonach, takich jak TOP Trendy Programu II Telewizji Polskiej, Opole, swoją niezwykłą postacią uświetnił także Festiwal Kabaretu w Koszalinie.

Chętnie korzystał z zaproszeń do widowisk kabaretowych z publicznością. Wystąpił w programie Piotra Bałtroczyka, Piotr Bałtroczyk zaprasza, a także w programach TVP - Gala Kabaretu Pod Egidą w klubie Stodoła, Fabryka Śmiechu czy Kabaretowy Klub Dwójki. Nie odmawiał także zaproszeniom telewizji komercyjnych. Niejednokrotnie można było zobaczyć go w telewizji Polsat, w Lidze Mistrzów Śmiechu, oraz na antenie HBO w programie kabaretowym Na stojaka.

Otrzymał nagrodę Milanowski Liść Dębu za swoją wybitną działalność i aktywność na rzecz miasta. Zdobył tytuł Honorowego Członka Towarzystwa Miłośników Milanówka i tytuł Przyjaciela Dzieci Ulicy, który został mu przyznany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Warszawie.

Swoją działalność artystyczną traktuje raczej, jako hobby niż pracę zarobkową. Utrzymuje się z firmy odzieżowej, którą założył 1982 roku i prowadzi ją wspólnie z synami.

Prywatnie trenuje kolarstwo, zdobywając znamienne miejsca na podium. Może pochwalić się tytułem mistrza i wicemistrza Polski w kolarstwie zawodowym na torze i szosie, który zdobył w barwach zespołu Społem.

Galeria

zdjecie: 70277
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry