Międzynarodowe seminarium Goju Ryu Karate Do

Ania Banasik UKSSanchin

 27 marca 2009    11:47

W dniach 20 - 22 marca 2009 r. w Lubinie odbyło się Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Goju Kai, w którym udział brali instruktorzy UKS SANCHIN z SP1 w Markach. Szkolenie poprowadzili zaproszeni goście z Japonii Kesakatsu Kiyohara 8 Dan i Shigenori Satoh 7 Dan oraz President JKF Goju Kai Europa Leo Lipinski 7 Dan. Organizatorów zaszczycili również swoją obecnością: Paul Coleman 6 Dan (Anglia), Rastislav Mraz 6 Dan (Słowacja), Stanko Kumer 6 Dan (Niemcy) i Pal Gila 5 Dan (Węgry) wraz ze swoimi uczniami.

Program seminarium obejmował doskonalenie zarówno Kata uczniowskich jak i mistrzowskich oraz Bunkai. Na każdym treningu wszyscy razem wykonywali Kata Sanchin i Tensho jako bazowe dla Goju Ryu a następnie ćwiczących dzielono na grupy w zależności od stopnia zaawansowania. Przerobiono materiał do Kata Kururunfa włącznie dla grupy 3 Dan i wyżej. Nasi nauczyciele w tym wypadku (jako, że było to seminarium przeznaczone dla instruktorów) skupiali się na szczegółach technicznych, mających wpływ na skuteczność wykonywanych ruchów. Każdy kto widział Hanshi Kiyohara w demonstracji Kata zrozumie jak ważne były to wskazówki. Wspólny wysiłek, wspólne posiłki i niekończące się rozmowy wspaniale wpływały na integrację naszego środowiska.

W trakcie seminarium i po jego zakończeniu odbyły się egzaminy mistrzowskie. Decyzją Komisji Egzaminacyjnej, w skład której wchodzili: Przewodniczący - Kesakatsu Kiyohara 8 Dan, Członkowie: Shigenori Satoh 7 Dan, Leo Lipinski 7 Dan, Paul Coleman 6 Dan, Rastislav Mraz 6 Dan; Stanko Kumer 6 Dan, niżej wymienione osoby zostały promowane na stopnie:
1 Dan
Mariusz Pąk Stargard Szczeciński;
Krzysztof Halczuk Stargard Szczeciński;
Tomasz Wojno Marki k/Warszawy (UKS SANCHIN).
2 Dan
Roman Wilmański Płock.
3 Dan
Monika Wysocka Marki k/Warszawy (UKS SANCHIN).
5 Dan
Piotr Wysocki Marki k/Warszawy (UKS SANCHIN).


W seminarium wzięło udział 75 osób w tym 55 posiadaczy stopni mistrzowskich w Goju Ryu Karate Do z Japonii, Anglii, Słowacji, Niemiec, Węgier, Angoli i Polski. Następne Seminarium planowane jest na Słowacji w 2010 roku DO ZOBACZENIA.

Więcej zdjęć na www.karate-marki.plPrezes UKS SANCHIN
mgr Monika Wysocka


[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry