Wystawa poświęcona twórczości Henryka Sienkiewicza

Andrzej Rostek SP3 GrupaSąsiedzkaPustelnik

 11 listopada 2014    02:52

 

Dnia 3 listopada 2014 roku w naszej szkole otwarta została wystawa "Henryk Sienkiewicz i wpływ jego twórczości na postawy patriotyczne młodzieży w czasie II wojny światowej"
W uroczystości uczestniczyli: Pan Bartłomiej Misiewicz - asystent posła Antoniego Macierewicza, Pan Radosław Dec - radny rady Miasta Marki, Pan Andrzej Rostek - Przewodniczący Rady Rodziców, Pani Małgorzata Romańczyk -bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Markach, dyrekcja i nauczyciele szkoły oraz mieszkańcy miasta.
Wystawa jest nie tylko przypomnieniem twórczości Henryka Sienkiewicza ale pokazuje pisarza jako społecznika i wielkiego patriotę.
Wcześniej ekspozycja pokazywana była w Sejmie, Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz wielu innych miejscach. Inicjatorami wystawy są Główna Biblioteka Lekarska w Warszawie oraz Muzeum Narodowe w Kielcach. Wystawa w naszej szkole była możliwa dzięki zaangażowaniu Pana Andrzeja Rostka, za co serdecznie dziękujemy.

                            Ewa Dziwulska
dyrektor szkoły


 

Galeria

zdjecie: 70433
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry