UKS Struga na dalekiej północy - gościnny Tallin

Michał Suchecki UKSStruga

 21 listopada 2014    23:47

W dniach 26.10-01.11.2014 w Tallinie odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w warcabach 100-polowych... podobnie rozpoczynają się wszystkie nasze relacje. Teraz też można by tak zacząć i jeszcze dodać, że wzięli w nich udział czołowi zawodnicy UKS Struga. To tez już standard :) Ale może tym razem inaczej, bo może już mogą się wydawać nudne te nasze relacje z turniejów? Nie da się ukryć, że nasz klub należy do najlepszych klubów w Polsce, więc i wyjazdów na turnieje jest wiele a tym samym relacji z turniejów też jest sporo.

1. Mistrzostwa Świata Juniorów w warcabach 100-polowych - w tym roku miła odmiana - Estonia. Po dwukrotnych turniejach na Białorusi, tym razem młodzi zawodnicy mogli odwiedzić inny kraj.


2. Wyjechali tak jak zwykle - nasi najlepsi w młodszych kategoriach - wielokrotni Mistrzowie Polski, uczestnicy Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, znani w całej Polsce:
- Jakub Broma
- Klaudia Adamczyk
- Ludwika Moczulska
- Martin Banaszek

3. Podróż - nic nowego - długa i męcząca.
Do Tallina jest około 1000 km, ale 18 godzin w podróży to dla nas nic nowego. Od wielu lat nasi zawodnicy podróżują po Polsce i Europie, więc są zaprawieni w znoszeniu trudów podróży.

4. Uczestnicy
W mistrzostwach udział wzięło ponad 120 zawodników z 14 krajów świata. Młodzież przyjechała z Europy (m.in. Holandia, Francja, Litwa, Łotwa), z Azji (np. Chiny, Kazachstan, Mongolia), a także z Ameryki Południowej - egzotyczny kraj Surinam.
A wśród nich Reprezentacja Polski, w której składzie aż 4 zawodników z UKS Struga.

5. Turniej
Turniej składał się z 9 rund rozegranych w trakcie 7 dni. Zmagania były długie i męczące. Rundy poranne zaczynały się już po śniadaniu i kończyły tuż przed obiadem. Potem chwilka przerwy na posiłek i kolejna runda - do kolacji.
Partie były trudne, każdemu zależało na wygranej, a wszyscy przyjechali bardzo dobrze przygotowani. Mimo różnie kończących się partii, każda z nich była niezwykle pouczająca. Wszystkie partie zostały przeanalizowane przez trenerów i z każdej wyciągnięte zostały wnioski.

6. Czas wolny - mimo że tego akurat nie było zbyt wiele, warto poznać kraj, miasto w którym jesteśmy goszczeni. Organizatorzy byli dla nas bardzo mili i serdeczni, zadbali o wszystko, abyśmy spędzili te kilka dni w Tallinie w miłej atmosferze i w komfortowych warunkach.
Dużym wyróżnieniem było dla nas spotkanie z Burmistrzem Miasta, który podjął oficjalne delegacje w zabytkowym XIV-wiecznym ratuszu miejskim.
Z wielką ciekawością zwiedziliśmy też Stare Miasto z cudownymi uliczkami i kamieniczkami. Obejrzeliśmy zabytkowy Ratusz i ogromne mury otaczające miasto. Sprawdziliśmy czy Bałtyk w Estonii wygląda tak samo jak w Polsce :)


7. Wyniki
Najlepszy z naszych zawodników był Martin Banaszek, który zajął 10 miejsce. Martin od początku turnieju bardzo dobre sobie radził i już nawet narobił nam nadziei na dużo lepsze miejsce. Mimo wszystko, 10 miejsce Martina to bardzo dobry wynik - w końcu to 10 miejsce na świecie.
Kuba Broma uplasował się na 14 miejscu, Klaudia była 22, a Ludwika 21.

8. Podsumowując
Uczestnictwo w tak prestiżowej imprezie warcabowej to dla naszych zawodników wyróżnienie. Trenują od dawna i trenerzy stawiają przed nimi kolejne wyzwania. Mają bardzo dużą wiedzę i jeszcze większy potencjał, więc czeka ich jeszcze więcej treningów i nauki - dadzą radę! Przywieźli z turnieju wspomnienia miłych chwil i smak porażek. Więc tym bardziej będą się przykładać do treningów.

Joanna Broma

Udział zawodników w mistrzostwach został dofinansowany ze środków z budżetu miasta Marki w ramach projektu ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2014 roku''.

Galeria

zdjecie: 70561
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry