Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe Goju Ru Karate Do Seiwa Kai, Marki 2014

Piotr Wysocki UKSSanchin

 25 listopada 2014    10:50

W dniach 22 - 23 listopada 2014 r. w Markach odbyło się doroczne Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai. Szkolenie poprowadził President Japan Karatedo Federation Goju Kai Europa - Shihan Leo Lipinski - 8 Dan z Londynu.

W trakcie zajęć Shihan Lipinski szczegółowo omawiał zagadnienia związane z wykorzystaniem "timingu" oraz dystansu w czasie walki. Nasz Nauczyciel demonstrował zagadnienie a później w parach wdrażaliśmy je w praktykę.

Osobnym zagadnieniem był trening form czyli Kata. Zaczęliśmy jak zawsze od Sanchin i Tensho i poprzez formy uczniowskie dotarliśmy do Shisochin (to i tak wiele jak na dwa dni treningowe). Jako 'bonus" dla czarnych pasów Shihan Lipinski poprowadził naukę najtrudniejszej formy Goju Ryu Karate Do jaką jest Suparinpei. Naprawdę było co robić... W trakcie Seminarium omówiono też szczegóły organizacji Europejskiego Seminarium oraz wizyty naszego głównego instruktora i szefa szkoły Seiwa Kai Hanshi Seiichi Fujiwara - 8 Dan w Markach w maju przyszłego roku.

Na zakończenie spotkania odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie, swój test pozytywnie zaliczyli:

Izabela Sobek - 1 Dan, Płock; Kamila Jankowska - 1 Dan, Stargard Szczeciński; Piotr Ziółkowski - 2 Dan, Płock; Alicja Wysocka - 2 Dan, Marki; Paweł Wardziak - 2 Dan, Marki; Piotr Lasecki - 2 Dan, Marki; Grzegorz Męczyński - 2 Dan, Marki. GRATULUJEMY! W zgrupowaniu uczestniczyli Karateka z klubów w Płocku, Siedlcach, Szczecinie, Stargardzie Szczecińskim i Markach oraz kolega Piotr z Londynu. Seminarium odbyło się przy współfinansowaniu Urzędu Miasta Marki w ramach realizacji projektu "Prowadzenie zajęć rekreacji ruchowej i samoobrony (Goju Ryu Karate Do) w roku 2014"

President JKF Goju Kai Poland

Piotr Wysocki

foto: Anna Męczyńska

Galeria

zdjecie: 70732
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry