Drodzy Państwo, drodzy Sąsiedzi!

Mikołaj Szczepanowski Wybory

 25 listopada 2014    21:39Dziękuję wszystkim, którzy 16 listopada wzięli udział w wyborach samorządowych. Do urn wyborczych poszła prawie połowa mieszkańców Marek. Wysoka frekwencja świadczy o tym, że doceniamy znaczenie decyzji zapadających w mareckim samorządzie. Decyzje te dotyczą spraw szczególnie nam bliskich, bezpośrednio dotykających każdego z nas.

Wielu Markowian oddało swój głos na moją kandydaturę. Ma to dla mnie wyjątkowe znaczenie. Każdy głos traktuję jako przejaw akceptacji dla filozofii działania, którą kieruję się od lat. Zgodnie z nią każde przedsięwzięcie powinno być realizowane w logicznej kolejności. Zwłaszcza, gdy dysponuje się ograniczonymi środkami finansowymi. Opierając się licznym sugestiom i pokusom zachęcającym do podejmowania widowiskowych i efektownych działań, najpierw budowaliśmy to, czego nie widać - wodociąg i kanalizację. Dzisiaj możemy z czystym sumieniem przystąpić do realizacji długo odkładanych marzeń - budowy dróg. Państwa zaufanie jest dla mnie zobowiązaniem do jeszcze większego wysiłku w realizacji tych marzeń.

Część z Państwa udzieliła swojego poparcia moim konkurentom. Szanuję to i z wielką uwagą wsłuchuję się w krytyczne opinie formułowane przy tej okazji. Zawsze znajduję w nich wskazówki do dalszych działań. Mam świadomość niedosytu, który również Państwo mają. To odczucie nie jest mi obce. Jestem jednak przekonany, że realizacja naszych planów w innej kolejności, spotkałaby się z jeszcze większym niezadowoleniem.

To właśnie to niezadowolenie spowodowało, że wielu z Państwa zdecydowało się 16 listopada pozostać w domach. Także Państwo macie swoje oczekiwania w stosunku do mareckiego samorządu, choć czasem brakuje wiary w możliwość ich realizacji. Chcę zapewnić, że Państwa głos jest dla mnie bardzo ważny w formułowaniu wizji rozwoju Marek.

Niedawno obchodziliśmy Święto Niepodległości. Uroczystości związane z tym dniem mają wyjątkową atmosferę. W dniu 11-go listopada w szczególny sposób czujemy, że jesteśmy wspólnotą - mamy wspólne aspiracje i oczekiwania. Dotyczy to także wspólnoty, jaką jest miasto Marki.

Poczucie wspólnoty rozpoczyna się od tej najmniejszej, ale też najważniejszej komórki społecznej - rodziny. Doskonale to rozumiem. Sam jestem ojcem piątki dzieci, a przed rokiem z żoną doczekaliśmy się wnuka. To rodzina buduje wspólnotę lokalną i cały naród. To na niej opiera się codzienny trud wychowania kolejnych pokoleń Polaków. Jednak także wspólnota lokalna ma obowiązki wobec rodziny. Samorząd może, a w moim przekonaniu powinien stanowić oparcie dla rodzin. W Markach udowodniliśmy, że potrafimy docenić i wesprzeć rodzinę w tym pięknym trudzie. Troska o marecką rodzinę, to osiągnięcie, z którego jestem szczególnie dumny.

Mojej tegorocznej kampanii wyborczej towarzyszy hasło #PEWNOŚĆ. Jestem przekonany, że nasza marecka wspólnota potrzebuje pewności. Pewności doświadczenia, pewności umiejętności i pewności odpowiedzialności. Pewności, że rozwój Marek nadal będzie konsekwencją logicznej kolejności podejmowanych działań. Dlatego proszę Państwa o wzięcie udziału w drugiej turze wyborów Burmistrza Marek, która odbędzie się 30 listopada! Razem dajmy miastu #PEWNOŚĆ, której wszyscy potrzebujemy.

Janusz Werczyński

Marki, 24 listopada 2014 r.

Galeria

zdjecie: 70776
fot. 1
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry