Kurs techniczny zakończony

Maciej Krajewski OSP

 8 grudnia 2014    10:59

Wczoraj o godzinie 9:00 na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie rozpoczął się egzamin kończący szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP jednostek systemowych powiatu wołomińskiego, którego zajęcia w części teoretycznej i praktycznej odbywały się na terenie naszej jednostki.

Tradycyjnie egzamin składał się z dwóch części - teoretycznej, gdzie podczas testu pisemnego kursanci musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu ratownictwa technicznego i zasad BHP, oraz praktycznej w czasie, której mogli pochwalić się nabytymi umiejętnościami w realnym działaniu. Część praktyczna składała się również z dwóch części, z których pierwsza dotyczyła omówienia budowy i zasad obsługi narzędzi hydraulicznych wykorzystywanych w ratownictwie technicznym, natomiast część druga zawierała elementy realnego działania w przypadku zdarzenia drogowego. W tej części egzaminowani, działając w zastępach musieli odpowiednio zorganizować akcję ratunkową z praktycznym wykorzystaniem sprzętu, zgodnie z przedstawionym im przez egzaminatora założeniem taktycznym.

Wszyscy uczestnicy kursu dopuszczeni do egzaminu końcowego uzyskali wyniki pozytywne, czego im gratulujemy i życzymy, aby nabyte w jego trakcie umiejętności przydały się w codziennej służbie. Tym samym nasza jednostka wzbogaciła się o kolejnych dziesięciu druhów z odpowiednimi kwalifikacjami i przygotowaniem do pełnienia służby na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Oczywiście nie udało by się nam tego tak dobrze zorganizować bez wsparcia, jakiego udzieliły nam mareckie firmy. W szczególności, w imieniu własnym jak i wszystkich uczestników szkolenia, chcieli byśmy podziękować firmom, które w pełni bezinteresownie udzieliły nam pomocy przy organizacji tego szkolenia:


  • AUTOMARK S.A.,

  • OLIWCAR,

  • INTER-EUROPOL Piekarnia Szwajcarska.


W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak tylko gromkie - DZIĘKUJEMY!!!!

Galeria

zdjecie: 70981

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry