Otwarcie boiska przy Zespole Szkół nr 2

Rafał Redeł SP5 ZS2 UKSStruga

 5 października 2002    23:50

W sobotę 5.10.2002 w Zespole Szkół Nr 2 w Markach miała miejsce niecodzienna impreza. Otóż tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowego przyszkolnego boiska, a przy okazji odbyło się szereg imprez sportowych, których współorganizatorem był również UKS Struga. Po poświęceniu boiska przez Księdza Proboszcza Maksymiliana Sowę, Dyrektor Szkoły Grażyna Podwysocka poprosiła Burmistrza Miasta Marki Janusza Werczyńskiego o strzał piłką do bramki. Mimo deszczu na boisku odbyły się liczne konkurencje biegowe i lekkoatletyczne, w których brali udział zawodnicy ze wszystkich szkół mareckich.

Przy okazji tego święta sportu przeprowadzona została przy szkole akcja charytatywna. Różne pomysłowe formy zbierania pieniędzy miały na celu pomoc finansową dla Przemka - chorego na cukrzycę ucznia naszej szkoły. Równolegle więc do zawodów sportowych odbywały się na terenie szkoły: kiermasz książek zebranych przez uczniów, aukcje prac plastycznych, malowanie twarzy, układanie fryzur, sprzedaż ciasta, napojów i zabawek, symultana warcabowa, przejażdżka konna itp.

Oprócz wymienionych wyżej imprez na sali gimnastycznej odbywał się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Mareckiego Oddziału Powiatowej Izby Gospodarczej. W zawodach wzięło udział 13 drużyn. Zwycięzcy otrzymali puchar i nagrody rzeczowe. Ufundowany przez Izbę Gospodarczą komputer drogą losowania trafił do Szkoły Podstawowej Nr 1. Gospodarze imprezy - drużyna Gimnazjum Nr 2 - zajęli dobre II miejsce.

Zarówno zawody sportowe jak i towarzyszące im imprezy w budynku Szkoły wszyscy uznali za bardzo udane. Najlepsi sportowcy zostali odznaczeni medalami i dyplomami, szkołom wręczono pamiątkowe puchary i statuetki, a Przemek otrzyma pieniądze na leki na najbliższe miesiące. Wszyscy przy tym doskonale się bawili. Oby jak najczęściej odbywały się w naszej szkole tak udane imprezy.

Autorem relacji jest
Elżbieta Suchecka


Uroczyste otwarcie przez burmistrza
Aukcja obrazów
Tenis stołowy - zawodnicy
Pokaz karate
Malowanie twarzy

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry