II GP Mazowsza w warcabach zakończone

Michał Suchecki UKSStruga

 10 grudnia 2014    00:04

W sobotę 6 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Markach rozegrany został ostatni VI turniej z cyklu II Grand Prix Mazowsza w warcabach. Ta niezwykle udana impreza ciesząca się wielką popularnością wśród czołowych warcabistów naszego województwa jest efektem zapału, twórczego działania i wielkiego wysiłku członków Uczniowskiego Klubu Sportowego Struga, a przede wszystkim Pani Lucyny Bańkowskiej i Pani Joanny Bromy. To one zaraziły swym zapałem cały zarząd UKS Struga i działaczy Mazowieckiego Okręgowego Związku Warcabowego, a potem reprezentantów klubów warcabowych w kilku mazowieckich miastach.

Po udanej ubiegłorocznej edycji w tym roku GP zostało rozszerzone do 6 turniejów, które odbyły się kolejno: w Starej Niedziałce (08.12.2013), w Słupnie (18.01.2014), w Radzyminie (22.02.2014), w Mińsku Mazowieckim (22.03.2014), w Błoniu (27.09.2014) i w Markach (06.12.2014). Ogółem w tegorocznym GP wzięło udział 155 zawodników.

W Markach został rozegrany ostatni turniej, a zarazem podsumowanie całego GP. Sędziowie mieli mnóstwo pracy, ale wszystko udało się zliczyć w błyskawicznym tempie i o godzinie 17:00 można było ogłosić wyniki.

Turniej o godzinie 11:00 otworzyła p. Anna Werelich - Wicedyrektor ZS2 w Markach. Przed ostatnią rundą przybył Burmistrz Janusz Werczyński, który - jak podkreślili organizatorzy - wspierał i towarzyszył zawodom warcabowym przez 19 lat! Pan Burmistrz nie mógł pozostać do końca zawodów, toteż przed rozpoczęciem ostatniej rundy skierował do zawodników kilka ciepłych słów życząc sukcesów i dopingując mareckich warcabistów. Zarząd UKS Struga podziękował za wieloletnią owocną współpracę. Zawodnicy z zapałem przystąpili do ostatniej decydującej rundy. Znacznie szybciej zakończyły się zmagania w młodszych kategoriach. Toteż oczekując na zakończenie całego turnieju (oraz zliczenie punktów za całe GP) organizatorzy urządzili dzieciom... Mikołajki. Wśród śmiechów i radości młodzi warcabiści rozwiązywali zagadki, odpowiadali na najdziwaczniejsze pytania, odgrywali scenki, śpiewali, skakali na jednej nodze... A wszystko po to, żeby zasłużyć na prezenty od św. Mikołaja. Bo - jak przystało na ,,Mikołajkowy turniej'' - na zawodników czekało mnóstwo niespodzianek, które udało się zdobyć dzięki tajemniczym sponsorom.

W międzyczasie dorośli zakończyli turniej, sędziowie zliczyli punkty, a organizatorzy wypisali dyplomy. Nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród najlepszym zawodnikom. Medale, dyplomy i puchary Mistrzowie otrzymali z rąk Pana Adama Kopczyńskiego, Prezesa Wspólnoty Samorządowej Powiatu Wołomińskiego - sponsora GP oraz Pani Elżbiety Piszcz - Dyrektora ZS2 w Markach.

Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, a oprócz prezentów św. Mikołaja były jeszcze pamiątkowe kubki z nadrukiem upamiętniającym tegoroczne GP.

Z radością informujemy, że wśród Mistrzów Mazowsza w warcabach znaleźli się mareccy warcabiści. A oto wyniki:
do lat 10:
1) Jakub Broma (UKS Struga)
2) Kacper Waś (UKS Struga)
3) Jakub Santorek (Mazovia Mińsk Mazowiecki)

do lat 13:
1) Martin Banaszek (UKS Struga)
2) Ludwika Moczulska (UKS Struga)
3) Michał Pióro (Mazovia Mińsk Mazowiecki)

do lat 16:
1) Katarzyna Stańczuk (Olymp Błonie)
2) Bogdan Bańkowski (UKS Struga)
3) Artur Moczulski (UKS Struga)

kat. open:
1) Mateusz Niczyporuk (Roszada Lipno)
2) Karol Dudkiewicz (Olymp Błonie)
3) Łukasz Kosobudzki (Mazovia Mińsk Mazowiecki)

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy sponsorom: Wspólnocie Samorządowej Powiatu Wołomińskiego, serwisowi Auto Centrum Marki, Piekarni Szwajcarskiej, Miastu Marki i Starostwu Powiatowemu w Wołominie. Zapraszamy do udziału w następnych zawodach warcabowych organizowanych przez UKS Struga.

Szczegółowe wyniki z turniejów dostępne są na stronie GP.
Galeria zdjęć z turnieju

Elżbieta Suchecka

Mistrzostwa zostały dofinansowane ze środków z budżetu miasta Marki w ramach projektu ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2014 roku''.

Galeria

zdjecie: 71053

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry