Dofinansowanie z Biblioteki Narodowej

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 12 grudnia 2014    13:22

"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020 został opracowany w wyniku prac powołanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do spraw promocji i upowszechniania czytelnictwa, zgodnie z zapisami Paktu dla Kultury "Strategii Rozwoju Kapitału Społecznego 2020. W przygotowanie, a także koordynację dokumentu  zaangażowane są trzy narodowe instytucje kultury: Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Narodowe Centrum Kultury"Jednym z elementów tego programu jest tzw. "Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" - realizowany jako program własny Biblioteki Narodowej. Od kilku lat Biblioteka Publiczna Miasta Marki jest beneficjentem tego programu. Na podstawie umowy z dnia 05 sierpnia 2014 na realizację zadania otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości  12 600 zł. Zgodnie z zapisami w umowie  w/w kwotę przeznaczyliśmy na zakup nowych książek - razem 572 woluminy, w tym 253 woluminy książek dla dzieci i młodzieży oraz 33 audiobooki .
Biblioteka Publiczna Miasta Marki wraz ze Szkołą Podstawową nr 3  i Zespołem Szkół nr 2 w Markach aplikowała w 2014 roku do "Priorytetu 2 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych". Otrzymaliśmy dofinansowanie  w wysokości 3 000,00 zł, dzięki któremu zakupiono 120 woluminów książek, których listę, wg sugestii nauczycieli, przygotowały biblioteki szkolne, zgodnie z zapotrzebowaniem poszczególnych placówek (przy wkładzie własnym 1 000,00 zł, który zadeklarowała we wniosku Biblioteka Publiczna Miasta Marki).

Galeria

zdjecie: 71092

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry