XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015 pod nazwą "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego o

Maciej Krajewski OSP

 15 grudnia 2014    18:32

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła dzisiaj XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015 pod nazwą "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!"

Celem tegorocznej edycji jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Ważne jest także to, aby wiedza pozostała w świadomości młodego człowieka i towarzyszyła mu przez całe życie.

Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce, podczas zabawy. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej (do 18 roku życia). W konkursie mogą również uczestniczyć dzieci biorące udział w zajęciach plastycznych w ośrodkach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej itp.

Wszelkie szczegóły oraz regulamin konkursu znajdują się TUTAJ.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W KONKURSIE I LICZYMY NA MARECKIE PLACÓWKI OŚWIATOWE!

ŻYCZYMY POWODZENIA!

Galeria

zdjecie: 71127

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry