Marki 1967 r. Kilka kadrów z kroniki filmowej.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 22 grudnia 2014    09:45

Jeśli znajdziecie Państwo choć kilka chwil wytchnienia w tym przedświątecznym rozgardiaszu to zachęcam do obejrzenia kroniki filmowej z 1967 r. W niej kilka kadrów z "dawnych" Marek. Kronikę wyszukał nasz kolega, znany historyk i regionalista z Ząbek -Mirosław Sobiecki.

Jeśli chcesz obejrzeć kronikę kliknij TUTAJ


Tabliczka informacyjna z napisem "Marki" znajdowała się między drugą a trzecią kamienicą jadąc od strony Warszawy.Po uzyskaniu praw miejskich zmieniono tablice informacyjne. Marki 1967 r."Uroczyste"  wieszanie tablicy informacyjnej -Prezydium  Miejskiej Rady Narodowej w Markach. Marki 1967 r.Ówczesne władze miasta (Przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Markach -Stanisław Werczyński) wskazują, w którym miejscu powinna zawisnąć nowa tablica informacyjna. W tle pracownicy Prezydium i mieszkańcy.  Marki 1967 r.

Kolejka marecka na stacji. Dzisiejsze okolice pomnika 10 powieszonych. Marki 1967 r. Dawny sklep spożywczy zwany potocznie "po schodkach". Dziś w tym miejscu mieści się zakład pogrzebowy.Kiosk ruchu obok sklepu spożywczego "po schodkach". Marki 1967 r.


Galeria

zdjecie: 71289
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry