Zawodnicy UKS Struga na Mistrzostwach Świata Juniorów

Michał Suchecki UKSStruga

 5 stycznia 2015    00:23

Po roku pełnym turniejów, wrażeń, sukcesów, porażek i doświadczeń naszych warcabistów pod koniec 2014 roku czekało jeszcze jedno zadanie. Otóż w dniach 15-22 grudnia 2014 w nadbałtyckich Dąbkach odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Juniorów w warcabach 100-polowych. Jest to impreza o naprawdę wysokiej randze - do Polski przyjechało blisko 200 najlepszych młodych warcabistów z 13 krajów, m.in. faworyci z Rosji, Holandii, Białorusi ale również zawodnicy z dalekich Chin, Mongolii, czy Surinamu. A wśród najlepszych juniorów ze Świata oczywiście nie mogło zabraknąć mareckich warcabistów, którzy na co dzień reprezentują UKS Struga.

Powołania do Młodzieżowej Kadry Polski na Mistrzostwa Świata uzyskali Bogdan Bańkowski w kategorii juniorów do lat 16 oraz Marta Bańkowska w kategorii juniorek do lat 16. Powołanie Marty oraz Bogdana do kadry na te prestiżowe zawody było efektem wyników sportowych osiąganych przez nich w ciągu całego roku.
Najważniejszymi sukcesami naszych juniorów w tym roku było:
tytuł Mistrzyni Polski 2014 w kat. juniorek do lat 16 - Marta
tytuł Wicemistrza Polski 2014 w kategorii juniorów do lat 16 - Bogdan

W czasie Mistrzostw Marta wywalczyła w swojej kategorii 9 miejsce w grze błyskawicznej oraz 16 w turnieju głównym natomiast Bogdan wywalczył 18 miejsce w grze błyskawicznej oraz 28 w turnieju głównym.

Udział zawodników w mistrzostwach został dofinansowany ze środków z budżetu miasta Marki w ramach projektu ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2014 roku''.

Galeria zdjęć p. Arkadiusza Biadasiewicza

Galeria

zdjecie: 71664

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry