PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIASTO MARKI

Dorota Radczuk-Gutkowska OtwarteSerce

 7 stycznia 2015    22:39

20.12.2014 roku Fundacja Otwarte Serce zakończyła realizację projektu wspieranego przez Gminę Miasta Marki w Centrum Rozwoju Osoby "Otwarte Serce" w Markach przy ul. Lipowej 2F.

Projekt "Wspieranie realizacji pozalekcyjnych zajęć stanowiących integralny element programu profilaktycznego w ramach prowadzenia profilaktycznej działalności integracyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii" realizowany był  w okresie od 1.04.- 20.12.2014roku. Był działaniem profilaktycznym jak i alternatywą na zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Projekt oferował m.in. zajęcia z arteterapii, warsztaty rozwoju osobowego i duchowego tzw. "Weekend rozrywki i rozwoju duchowego", zajęcia muzyczne oraz warsztaty teatralne pt. "Teatr Młodych".

W Młodzieżowym Klubie Socjoterapeutycznym "Otwarte Serce" zakończono również projekt realizowany w okresie 28.01.-31.2014 roku "Wsparcie prowadzenia placówek opiekuńczo-wychowawczych specjalistycznych dla dzieci i młodzieży...(...)".   Projekt był nieodzownym wsparciem placówki socjoterapeutycznej dla młodzieży, która działa w Markach od 2008 roku. Dzięki niemu mogła być kontynuowana systematyczna praca socjoterapeutyczna i profilaktyczna z młodzieżą w ciągu całego roku 2014.   PROJEKT  "ODKRYĆ RADOŚĆ ŻYCIA" Zadanie publiczne wspierane przez Wojewodę Mazowieckiego realizowane było w Młodzieżowym Klubie Socjoterapeutycznym "Otwarte Serce" od 2.07.-31.12.2014 roku. Poza socjoterapią, ważnym przedsięwzięciem była filmoterapia organizowana podczas wakacji, streetworking oraz poradnictwo psychologiczne skierowane dla rodzin wychowanków.

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry