"Misiowy turniej" po raz ósmy

Michał Suchecki UKSStruga

 11 stycznia 2015    15:58

Już po raz ósmy Uczniowski Klub Sportowy zorganizował Noworoczny Turniej Warcabowy dla dzieci o Puchar Burmistrza Miasta Marki.

Impreza odbyła się w sobotę 10.01.2015 r. tradycyjnie w Zespole Szkół nr 2 w Markach. Jak co roku - cieszyła się wielkim zainteresowaniem ze strony przedszkolaków i dzieci szkół podstawowych.

Na zawodach pojawili się uczniowie szkół mareckich - SP1, SP3, SP4, i SP5 oraz warcabiści ze Słupna, Nadmy, Kobyłki, Ząbek i Warszawy - przede wszystkim członkowie UKS Struga.

Ogółem w tegorocznym turnieju wzięło udział 72 dzieci - od 4-latków do uczniów klas szóstych!

Zawody uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Marki p. Jacek Orych w towarzystwie Wicedyrektor ZS2 p. Anny Werelich. Sędzią głównym turnieju był Paweł Suchecki, w przeprowadzeniu zawodów pomagali trenerzy i członkowie UKS Struga, dzieciom gorąco kibicowali rodzicie i opiekunowie. Wszyscy zawodnicy rozegrali 7 partii, po przegranej nie było płaczu, bo przecież wszystkim wiadomo, że na "misiowym turnieju" wszyscy, niezależnie od zdobytego miejsca, zdobywają nagrody. A nagrody były bardzo urozmaicone, każdy mógł znaleźć coś,co mu się podoba i na dodatek wybrać tę wymarzoną rzecz osobiście! Oczywiście większy wybór mieli ci zawodnicy, którzy zdobyli więcej punktów, więc było o co walczyć. A kto był najlepszy? - Po rozegraniu siódmej partii wszystko było jasne i Pan Burmistrz wręczył najlepszym zawodnikom puchary, radny Pan Dariusz Pietrucha przekazał mistrzom dyplomy, a wszyscy uczestnicy turnieju w kolejności zdobytych miejsc wybrali nagrody rzeczowe (zabawki, pluszaki, gry, puzzle, samochodziki, układanki, piórniki, ...) ufundowane przez Urząd Miasta Marki i rodziców Klaudii - uczestniczki zawodów. A oto najlepsi:

Kategoria do klasy III:
1. Bartosz Mazurowski
2. Łukasz Woźniak
3. Fabian Jaroni
4. Wojciech Godlewski
5. Michał Muzaj

Kategoria klas IV-VI:
1. Jakub Broma
2. Ludwika Moczulska
3. Kacper Waś
4. Klaudia Adamczyk
5. Natalia Palesa


Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim dzieciom życzymy wiele satysfakcji płynącej z postępów w grze w warcaby i zapraszamy na kolejne turnieje.

Elżbieta Suchecka

Galeria zdjęć z turnieju

Wydarzenie współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Miasta Marki.

Galeria

zdjecie: 71754

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry