Rajd Katyński we wspomnieniach. Kolejna prelekcja dla dzieci i młodzieży.

START:    13 stycznia 2015

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 12 stycznia 2015    09:19

     Szanowni Państwo w dniu 13 stycznia 2015 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piłsudskiego 96 odbędzie się prelekcja dotycząca XIV Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. Jest to kolejna prelekcja z cyklu spotkań z mareckimi dziećmi i młodzieżą. Wcześniejsze spotkanie odbyło się 5 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Okólnej w Markach. Wykład poprowadził mieszkaniec Marek Dariusz Chmielewski -uczestnik Rajdu oraz członek Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA". Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Było to pierwsze spotkanie, które cyklicznie będzie powtarzane na terenie mareckich szkół. Celem prelekcji było nie tylko zapoznanie zebranych z przebiegiem trasy ubiegłorocznego Rajdu, ale przede wszystkim, poprzez opowiadanie o historii naszego kraju i miasta, rozbudzanie postaw patriotycznych, szczególnie wśród naszych, mareckich dzieci i młodzieży. O przebiegu tego spotkania oraz planowanym terminie następnej prelekcji zostaną Państwo poinformowani w odzielnym poście.

Pozdrawiam

Dariusz Chmielewski

uczestnik XIV Międynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego

Członek Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA".

Galeria

zdjecie: 71769
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry