Udana zbiórka dla Maćka

Marcin Brzeziński Marcovia

 28 marca 2009    00:15

Pomóż Maćkowi Pomimo niekorzystnego wyniku sportowego inicjatorów akcji, zbiórka środków na leczenie Maćka okazała się sukcesem, zaś suma zebranych pieniędzy znacznie przekroczyła liczbę widzów na tym spotkaniu. Z Marek na to spotkanie wybrała się dość liczna grupa osób, a co najważniejsze, przedstawiciele większości drużyn Marcovii, która wraz z opiekunami udała się na obiekt Polonii wynajętym przez klub autobusem.

Dzięki dobrej i sprawnej organizacji, autobus został wpuszczony na teren stadionu, gdzie bez problemu znalazł miejsce parkingowe - w odróżnieniu od okolicznych uliczek. Chłopcy podzielili się na 7 grupek i każdy rozpoczął zbiórkę. Jedno z głównych wejść obstawili koledzy Maćka z drużyny - Łukasz i Konrad, zaś reszta wolontariuszy kursowała poprzez trybuny. Każdy obecny na meczu wiedział co się dzieje i na jaki cel zbierane są środki, niewątpliwą zasługę w tym miał spiker Czarnych Koszul. Według relacji chłopców, co najmniej 4/5 osób wrzuciło coś do puszki. Miłe powitanie odbyło się na trybunie "Kamiennej", gdzie po chłopców wyszedł jeden z fanatyków Polonii i "eskortował" ich przez całą szerokość trybuny zachęcając do datków. Zbiórka dosięgła również trybunę VIP, gdzie do puszek nachylili się m.in. Józef Oleksy, Michał Listkiewicz, Eugeniusz Kolator czy Grzegorz Lato. Ciekawą postawę przyjął trener Legii, Jan Urban. Ale co się odwlecze.. Na leczenie Maćka część swoich gaż przekazali zawodnicy Polonii. 7 puszek Marcovii wypełniło się po brzegi. A sam Maciek został w przerwie meczu zaproszony na murawę, gdzie otrzymał koszulkę z numerem "23". Po spotkaniu i drobnej chwili zadumy, zmarznięci Marcoviacy udali się do domów. Przed odjazdem do autokaru wszedł Maciek wraz z tatą i serdecznie podziękował wszystkim za pomoc.

Wszystkim darczyńcom, pracownikom, działaczom i zawodnikom KSP Polonii Warszawa, kibicom i sympatykom Czarnych Koszul, pragniemy gorąco podziękować za wsparcie.

Dziękujemy również naszym opiekunom i uczestnikom meczu, p. Annie Barzyc, p. Zbigniewowi Rodkowi, p. Bogdanowi Wilczyńskiemu, p. Przemysławowi Paprockiemu oraz trenerom Jarosławowi Wojciechowskiemu, Łukaszowi Zalewskiemu i Janowi Pieciukowi, a także wielu, którzy byli obecni a nie zostali wymienieni.

Szczególne podziękowania kierujemy do trenera Jarosława Wojciechowskiego, który wziął na swoje barki organizację akcji w dniu meczu, oraz następnego dnia pomagał przy komisyjnym liczeniu zbiórki, a także naszych wolontariuszy: Łukasza Lewandowskiego, Konrada Filla, Damiana Mogielnickiego, Michała Ochmana, Mateusza Wilczyńskiego, Kuby Rodka, Patryka Strusa, Karola Siemieniaka, Andrzeja Rogalskiego, Szymona Pietruchy, Andrzeja Pietruchy, Aleksa Tymińskiego, Bartka Świniarskiego i Damiana Krasiewicza.

Maciek, szybkiego powrotu na boisko! Jesteśmy z Tobą!

Lista naszych juniorów obecnych na akcji:

'92
Lewandowski Łukasz
Fill Konrad

'95
Krasiewicz Damian
Mogielnicki Damian
Rogalski Andrzej
Ochman Michał
Kozik Bartek
Barzyc Rafał
Strus Patryk
Rodek Jakub
Wilczyński Mateusz
Siemieniak Karol
Świniarski Bartek

'96
Brzeziński Damian
Pietrucha Andrzej
Pietrucha Szymon
Tymiński Aleksander
Wiśniewski Mateusz
Sójka Konrad
Sut Sebastian
Simborski Mateusz
Kur Patryk
Radzikowski Damian

'98
Barzyc Paweł

Relacja ze strony rocznika '95.


[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry