Porozumienie trójstronne stało się faktem

Maciej Krajewski OSP

 29 stycznia 2015    15:37

W dniu dzisiejszym, krótko po godzinie 11:00, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Markach, miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla naszej jednostki OSP. Dokładnie chodzi o podpisanie porozumienia trójstronnego pomiędzy Urzędem Miasta Marki, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie i marecką Jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej.

Porozumienie to określa zasady współdziałania, oraz zakres praw i obowiązków, jakie będą obowiązywały każdą ze stron w momencie włączenia jednostki OSP w Markach do struktur krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Porozumienie, jako przedstawiciele każdej ze stron podpisali:


  • z ramienia KP PSP w Wołominie - Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Jacek Pietranik

  • z ramienia Urzędu Miasta Marki - Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych

  • z ramienia OSP w Markach - Prezes dh Antoni Widomski, oraz Naczelnik dh Kamil Róg.


Po podpisaniu porozumienia Prezes OSP wręczył Komendantowi i Burmistrzowi pamiątkowe grawertony, jako podziękowanie w imieniu Zarządu, Druhen i Druhów OSP w Markach za okazaną sympatię i dotychczasowe zaangażowanie w sprawę włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Teraz komplet dokumentów, wraz z opinią Komendy Powiatowej PSP w Wołominie trafi do Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, a następnie po weryfikacji i zaopiniowaniu do Komendy Głównej PSP, która podejmie ostateczną decyzję o włączeniu naszej jednostki do struktur KSRG.

[gallery columns="5"]

Galeria

zdjecie: 72336
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry