KONCERT PIOSENEK BAŁKAŃSKICH

START:    26 lutego 2014

MOK Marki MOK

 9 lutego 2015    15:48

Marecki Ośrodek Kultury, czwartek, 26.02.2015, godzina 16:30

KONCERT PIOSENEK BAŁKAŃSKICH w wykonaniu ZESPOŁU MUZYCZNEGO "JUGONOSTALGIA".
Po koncercie klubowe spotkanie przy herbatce i ciasteczkach. Wstęp wolny.

Jugonostalgia to harmonijne, oryginalnie dobrane trio. Muzyków połączyłybałkańskie korzenie i miłość do muzyki byłej Jugosławii. Credo zespołu to nieść radość i przekazać piękno muzyki bałkańskiej, szczególnie tym, którzy do tej pory nie mieli okazji jej poznać.

Zespół powstał w 2007 roku. Początkowo występował jako Kriło Leptira (skrzydło motyla). Wykonuje pieśni w językach oryginalnych, a interpretacje instrumentalnie są zgodne z tradycjami bałkańskiej muzyki, Usłyszymy melodie o niezwykłym, charakterystycznym uroku, wzruszające lub wesołe i skoczne oraz popularne szlagiery  - z maestrią i wdziękiem muzycznie rysowane malownicze piękno krajobrazu i narodów słowiańskich znad Adriatyku - Dalmacji, Słowenii, Serbii, Czarnogóry, Macedonii, Bośni i Hercegowiny...

Zespół dużo koncertuje na terenie całej Polski i stale powiększa swój znakomity repertuar.

W skład zespołu wchodzą:
Tereza Wesna Bujvit (instrumenty perkusyjne, śpiew),
Alexander Aca Zinić (instrumenty klawiszowe, śpiew),
Arsen Bata Petrović (gitara, śpiew).

Galeria

zdjecie: 72714
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry