Relacja z 5 kolejki Mareckiej Ligi Futsalu

Marcin Boczoń MareckaLigaFutsalu

16 lutego 2015    17:15

Do zakończenia Mareckiej Ligi Futsalu pozostały już tylko 4 kolejki. W niedzielę 8 lutego została rozegrana 5 seria spotkań, z których w większości zwycięsko powychodzili przedmeczowi faworyci.

Kanonierzy toczyli do przerwy bardzo zacięty i wyrównany pojedynek z Mercurialem. Utrzymujący się do przerwy wynik 1:0 dla drużyny Mateusza Grochowskiego pozwalał domniemywać, że końcowy rezultat będzie oscylował blisko remisu. Doświadczenie Kanonierów wzięło jednak górę w drugiej części spotkania i dzięki bardzo dobrej grze Piotra Bieleckiego zespół ten rozgromił swojego rywala 9:2. Większych kłopotów z zainkasowaniem kompletu punktów nie miała jak zwykle Niespodzianka, która mimo słabego początku okazała się wyraźnie lepsza od Incognito. Po raz kolejny wysoką skutecznością błysnął Daniel Bogusz, który z dużym zapałem goni lidera klasyfikacji strzelców - Marcina Kura. W najciekawszym meczu Prestige wygrał z All Stars Kati Kominki 6:5. Trzeba jednak przy tym spotkaniu powiedzieć o jednej, ale za to bardzo istotnej sprawie. Otóż, ekipa z Jasienicy z powodu braków kadrowych musiała grać przez całe spotkanie jednego zawodnika mniej niż Prestige. Dodatkowo w bramce z konieczności musiał stanąć grający w polu - Michał Wytrykus. Przegrana tylko jedną bramką budzi zatem olbrzymi szacunek. To, ile zdrowia zostawili dziś na parkiecie Michał Wytrykus, Marcin Pietrak, Marcin Wiśniewski i Damian Paź wiedzą chyba tylko oni sami. Zaangażowanie jakie zaprezentowali w dzisiejszym meczu wymieni zawodnicy punktów im nie przyniosło, ale w zamian dało coś innego - uznanie i chwałę. Wysoko poprzeczkę zawiesił In Plusowi z kolei Promil. Drużyna Marcina Nowaka bardzo mądrze broniła się w pierwszej połowie i dzięki dobrej dyspozycji Dariusza Wasia do przerwy przegrywali tylko 2:4. W drugiej części meczu zabrakło im już jednak sił co skrzętnie wykorzystał lider MLF. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Patryka Galla 13:3. Wysoką formę potwierdzili zawodnicy Grzegorza Wojdy. Dowodzony przez niego Grom nie dał najmniejszych szans TB na odniesienie korzystnego rezultatu. Wprawdzie drużyna Mikołaja Szczepanowskiego prowadziła początkowo 4:1, ale ostatecznie musiała ulec swojemu przeciwnikowi. Wynik 15:5 dla Gromu w pełni odzwierciedla boiskowe wydarzenia.

Nadal pierwsze dwa miejsca w tabeli okupują In Plus oraz Niespodzianka. Kosztem All Stars na trzecią lokatę wskoczyli Kanonierzy. Tabelę zamyka Promil, który wciąż pozostaje bez punktów na koncie. Liderem strzelców w dalszym ciągu jest Marcin Kur z In Plusu. Goniący go Daniel Bogusz nie zamierza jednak zwalniać tempa i oddawać bez walki korony króla strzelców.