Relacja z koncertu walentynkowego "Serce na dłoni"

MOK Marki MOK

 19 lutego 2015    15:56

Relacja z koncertu walentynkowego "Serce na dłoni" w wykonaniu Jakuba Wociala, przy akompaniamencie Macieja Tomaszewskiego 14 lutego 2015 roku

14 lutego w Kawiarence Artystycznej Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego miał miejsce niezwykły koncert. Tego dnia Krystyna Klimecka - dyrektor MOK - przygotowała prawdziwą ucztę dla serc i dusz przybyłej publiczności. Dzień św. Walentego należał w pełni do Jakuba Wociala znakomitego wokalisty i aktora musicalowego teatrów "Roma" i "Rampa". Młody, zdolny mistrz musicalowych songów pokazał swoje możliwości wokalne w całej okazałości, oczarowując pięknym śpiewem wszystkich gości. Zachwycając siłą wysokiego głosu i aktorsko dobranymi gestami scenicznym podzielił się z publicznością swoją pasją, a to wszystko przy znakomitym akompaniamencie pianisty Macieja Tomaszewskiego. W repertuarze przygotowanym przez wokalistę na ten specjalny walentynkowy wieczór, znalazły się  utwory skomponowane przez Andrew Lloyda Webbera, autora muzyki najsłynniejszych musicali, które odniosły sukcesy na całym świecie i weszły do kanonu musicalu. Wiele z nich do tej pory cieszy się ogromnym powodzeniem wśród melomanów, jak również nie schodzą z afisza scen na Broadwayu czy  w Londynie. I tak wszyscy zebrani w kameralnym, subtelnie przygotowanym na ten dzień anturażu mogliśmy wysłuchać utworów pochodzących z takich musicali jak "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze", "Jesus Christ Superstar", "Evita", "Koty", "Nędznicy". A wystawa plakatów teatralnych prezentowana w sali widowiskowej z okazji Roku Teatru Polskiego stanowiła piękne tło koncertu. Brawom nie było końca, uśmiechom i gestom sympatii również, artysta z przyjemnością podarował "serce na dłoni" życząc wszystkim w tak szczególnym dniu pozytywnej energii, którą warto się dzielić z drugim człowiekiem. Bo "miłość niejedno ma imię" - jak podkreśliła Krystyna Klimecka "kochajmy, zatem artystów", bo na spotkanie z kulturą wyższą jest odpowiedni czas w każdym momencie życia, nie ma znaczenia wiek, wystarczą tylko dobre chęci i możliwości. Te pierwsze zależą wyłącznie od samego człowieka, drugie są już kwestią wyboru i poświęcenia swojego czasu. Potwierdzeniem tej tezy może być fakt, że podczas kolejnego znakomitego koncertu - tym razem w Walentynki - sala Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego była wypełniona po brzegi. Organizatorów cieszy fakt, iż wieczory w kawiarence Artystycznej MOK to także miłe spotkania towarzyskie mieszkańców naszego miasta. W Kronice MOKu tego wieczoru nasi goście napisali: "Dziękuję za piękny wieczór, za koncert pełen emocji, wspaniale zaśpiewany, o znakomitym akompaniamencie. Jak zwykle pełna uroku organizacja Sali, czerwone akcenty na stołach - płonące, czerwone świece, nietypowe serwety dekoracyjne oraz kurtyna nawiązująca do amerykańskiego święta: Walentynki. Pełen uroku wieczór! Dziękuję!"

Anna Misiurska

"Magiczny koncert w tak magicznym dniu. Cudowny głos pana Jakuba i niesamowita muzyka".

Podpis nieczytelny

"Bardzo miły wieczór walentynkowy dzięki organizatorowi i pięknym występem Pana Kuby".

Podpis nieczytelny

Paulina Borzecka Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 72933
fot. 1
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry