Półfinały MP z udziałem zawodników UKS Struga

Michał Suchecki UKSStruga

 25 lutego 2015    23:54

Troje zawodników UKS Struga uczestniczyło w 39 Półfinałach Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych rozegranych w Sępólnie Krajeńskim w dniach 18-22.02.2015. Była to znakomita okazja do rywalizacji z najlepszymi polskimi warcabistami.

Od 2000 roku Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych rozgrywane są formułą kwalifikacji i turnieju finałowego. W pierwszym etapie zawodnicy rywalizują w 2 grupach (podział dokonywany jest wg rankingu zawodników, tak by poziom sportowy w obydwu był zbliżony) - półfinałach. Z każdej z grup 4 najlepszych zawodników zapewnia sobie prawo gry w turnieju finałowym. Stawkę finału uzupełniają medaliści z ubiegłego roku i zawodnik z ,,dziką kartą''.

W tegorocznych półfinałach udział wzięło troje zawodników UKS Struga. Najbliżej wywalczenia awansu był Paweł Suchecki, który w swojej grupie zajął 6 miejsce. Młodzi zawodnicy UKS Struga Marta i Bogdan Bańkowscy z turniejem wiązali inne nadzieje. Rywalizacja z najlepszymi polskimi zawodnikami to doskonała okazja do zdobycia doświadczenia i etap przygotowań do młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w kwietniu. Wyniki osiągnięte przez Martę i Bogdana w półfinale zasługują na uwagę. Marta w turnieju doznała zaledwie 2 porażek - obu z zawodnikami posiadającymi międzynarodowe tytuły warcabowe i ostatecznie uplasowała się na 17 pozycji. 2 lokaty niżej zawody ukończył Bogdan.

Galeria zdjęć z turnieju

Galeria

zdjecie: 73114

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry