PREZENTACJA WYSTAWY PLAKATU TEATRALNEGO oraz spektakl "Z OBŁOKÓW NA ZIEMIĘ"

START:    14 marca 2015

MOK Marki MOK

 5 marca 2015    13:07

Marecki Ośrodek Kultury, sobota, 14.03.2015, godzina 17:00

2015 - ROK POLSKIEGO TEATRU: PREZENTACJA WYSTAWY PLAKATU TEATRALNEGO z kolekcji Sylwestra Marzocha. Komisarz wystawy artysta plastyk Luiza Wojciechowska-Konopka.
Oraz "Z OBŁOKÓW NA ZIEMIĘ"  - poetycko-muzyczny spektakl teatralny opracowany i wyreżyserowany przez legendarnego aktora JANA NOWICKIEGO z muzyką CEZAREGO CHMIELA (kompozytor, pianista) oraz MARKA STRYSZOWSKIEGO (wokalista i saksofonista) do poezji KS. JANA TWARDOWSKIEGO, BOLESŁAWA LEŚMIANA i JANA NOWICKIEGO. Twórcy spektaklu są także jego wykonawcami. Spektakl obejrzała publiczność w wielu miastach w Polsce, a także w RPA, USA, Norwegii i Wielkiej Brytanii.
Wstęp wolny.

Tematem spektaklu "Z OBŁOKÓW NA ZIEMIĘ" jest rozmowa z Panem Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze, w kontekście postaci ks. Jana Twardowskiego i jego postrzegania współczesnego świata. Zarówno spektakle przedpremierowe, jak również sama premiera (2006) wywołały ogromne wzruszenie publiczności i entuzjastyczne recenzje prasowe. Spektakl jest prezentowany w wielu w kościołach, teatrach, salach widowiskowych, a nawet w klubach. W tym roku planowane są obszerne trasy koncertowe w Polsce i w wielu krajach na całym świecie. Spektakl obejrzą m.in. widzowie RPA, USA, Norwegii, Wielkiej Brytanii. Wykonawcy zostali zaproszeni na szereg krajowych i zagranicznych festiwali zarówno muzycznych, jak i teatralnych. Misterium to jest prezentowane przez cały rok, ale szczególnie w czasie adwentu Bożego Narodzenia  oraz  Wielkiego  Postu. W maju 2008 roku ukazała się CD audio "Z Obłoków na Ziemię".

Więcej informacji

Galeria

zdjecie: 73407
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry