Marki pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

Paweł Pniewski UMMarki DzieńPamięciZW

 5 marca 2015    13:27

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Markach uczczono uroczystą Mszą Św. odprawioną w Kościele pw. MB Królowej Polski w Pustelniku.

Z inicjatywy Społecznego Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Markach w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski o godz. 10:30 odprawiona została uroczysta Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, której przewodniczył ks. proboszcz Wojciech Makowski.

W kościele zgromadzili się kombatanci walk o niepodległość, harcerze 62. Szczepu Harcerskiego "Gaudium" im. Bolesława Chrobrego, delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach oraz poczty sztandarowe mareckich szkół wraz z przedstawicielami społeczności szkolnej.

We Mszy św. uczestniczyli także: honorowy obywatel miasta Marki Jan Penzioł, przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Janusz Werczyński, mareccy radni oraz zastępca burmistrza Radosław Bartosik.

Ks. Wojciech Makowski w homilii przedstawił sytuację w jakiej znaleźli się Żołnierze Wyklęci po zakończeniu II wojny światowej i motywację podjęcia przez nich dalszej walki zbrojnej z władzą komunistyczną. Podziękował także mieszkańcom za przywracanie pamięci wśród społeczeństwa o losach żołnierzy konspiracji antykomunistycznej.

W marcu na Skwerze im. Żołnierzy Wyklętych w Markach zainstalowana zostanie stosowna tablica przedstawiająca losy Żołnierzy Wyklętych.

Skład Społecznego Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Markach W parafii pw. św. Izydora, z inicjatywy Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga, Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych odprawiona została o godz. 9:00.

Galeria

zdjecie: 73411
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry