Polacy ratujący Żydów. Wywiad z mieszkańcem Marek -Arturem Rytel-Andrianikiem.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 11 marca 2015    16:43

Zapraszamy do lektury ostatniego numeru powiatowego czasopisma -"fakty.wwl". Szczególnie polecamy  wywiad z Arturem Rytel-Andrianikiem. Tematem rozmowy jest upamiętnianie bohaterskich postaw Polaków w czasie Holocaustu. Pan Artur Rytel-Andrianik jest również członkiem Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA".

Aby przeczytać artykuł kliknij TUTAJ

Zamieszczamy również krótką notkę biograficzną. 

Artur Rytel-Andrianik -prezes Fundacji "Righteous for the World", której działalność skupia się wokół postaw Polaków ratujących ludność żydowską w czasie II wojny światowej. Ponadto jest koordynatorem ogólnopolskiego projektu badawczego poświęconego zagadnieniu Holokaustu. Zarówno jego zainteresowania jak i zobowiązania zawodowe skupiają się na rejestrowaniu relacji świadków historii i tworzeniu materiałów audio i wideo niezbędnych dla zrozumienia historii najnowszej naszej Ojczyzny. Członek Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA". Mieszka w Markach, wraz z żoną wychowuje dwie córki.

Współautor artykułu: "Księża i Żydzi w Warszawie", Idziemy nr 30 (411), 28 lipca 2013 r. oraz publikacji w serwisie Zenit.org: I cattolici che salvarono gil ebrei in Polonia Warszawa 11 czerwca 2014, http://www.zenit.org/it/articles/i-cattolici-che-salvarono-gli-ebrei-in-polonia

Artur Rytel-Andrianik

Galeria

zdjecie: 73508
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry