Nasze sukcesy na Mistrzostwach Polski w Lipnie

Michał Suchecki UKSStruga

 31 marca 2009    20:27

Najmłodsi warcabiści UKS "Struga" odnieśli kolejne i to znaczące sukcesy. W dniach 27-29 marca 2009 r. w Lipnie (powiat leszczyński) odbył się II Puchar Polski Orlików i Młodzików w warcabach klasycznych.

Na w/w zawody (najważniejsze dla tej kategorii wiekowej mistrzostwa ogólnopolskie) wraz z trenerem pojechała czwórka naszych zawodników: Karolinka Sobolewska i Marta Bańkowska (orliczki), Boguś Bańkowski (orlik) i Artur Moczulski (młodzik). W pierwszym turnieju - w grze błyskawicznej Karolina zdobyła II miejsce, a Boguś III miejsce w swoich kategoriach.
Tak więc dobry początek - dwa medale. Brawo!

Martusia, która w grze błyskawicznej zajęła piąte miejsce, rozkręciła się w turnieju głównym i po wspaniale rozegranych 9 rundach została MISTRZYNIĄ POLSKI w kategorii orliczek! Niewiele do zdobycia pucharu zabrakło Karolince, która ostatecznie zajęła czwartą lokatę. Nieco dalej, na ósmej pozycji zakończył grę Boguś - nasz orlik. Artur miał najtrudniejszą sytuację - młodzicy w tym roku stanowią wyjątkowo silną grupę. Ostatecznie zajął 14 miejsce.

Sukcesy naszych orliczek i orlików ogromnie cieszą. To dopiero początek ich drogi sportowej. Jeśli wytrwają i będą z takim zapałem ćwiczyć jak dotychczas, czeka ich jeszcze wiele sukcesów. Będziemy o nich informować.

Jednocześnie z rozgrywkami dzieci, odbywały się w Lipnie zawody dla starszych zawodników - XIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, juniorów i młodzieżowców w warcabach klasycznych. Wyraźnie zabrakło szczęścia naszemu zawodnikowi Pawłowi Sucheckiemu, który zarówno w grze błyskawicznej jak i w turnieju zasadniczym zajął tak nielubiane przez sportowców IV miejsce. Trochę przykro, ale cóż - to jest gra.

W turnieju towarzyszącym nasz dorosły zawodnik Marcin Grzesiak zdobył II miejsce.

Reasumując nasze sukcesy - z wielkopolskich zawodów zawodnicy UKS "Struga" wrócili z 4 medalami. Dzieci przygotowują się do Mistrzostw Europy (Marta i Karolina), a Paweł trenuje przed majowymi Mistrzostwami Świata do lat 23, które - przypominamy - odbędą się w Markach!

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry