IV Mareckie Mistrzostwa w Piłce Stołowej zakończone. Nowym mistrzem został zespół Ogórki Zdzisława !

Radek Dec TPM

 30 marca 2009    23:26

W ostatnią sobotę miesiąca tj. 28 marca w Karczmie u Bociana odbyły się IV Mareckie Mistrzostwa w Piłce Stołowej o Puchar Towarzystwa Przyjaciół Marek pod patronatem Burmistrza Miasta Marki.Zawody rozpoczęły się o godz. 17.30 i otworzył je Pan Burmistrz Janusz Werczyński. Już po raz drugi imprezą towarzyszącą był turniej w rzutki lub jak wolą profesjonaliści w darta. Tym razem na mistrzostwa zgłosiło się 21 drużyn (42 zawodników), w tym teamy z Warszawy, Legionowa, Radzymina i oczywiście z Marek. Cieszymy się, że zawody stają się coraz większą imprezą, dlatego chcąc wyjść naprzeciw potencjalnym graczom, planujemy przeprowadzenie następnych zawodów w jednej ze szkół mareckich, celem otwarcia się  na zawodników w kategorii 15+.  

Wracając do relacji z zawodów. Jeszcze przed finałem w Piłce Stołowej, został rozegrany finał w Turnieju Darta, w którym niepokonany okazał się Piotr Ruciński vel Ruta, pokonując 7 rywali. W imieniu organizatorów oraz moim własnym serdecznie gratuluję wygranej, ponieważ z informacji, które do mnie dotarły wiem, że współzawodnictwo było zacięte i wyrównane, ale mistrz jest tylko jeden i tym razem okazał się nim RUTAAA.


Jeżeli chodzi o Piłkę Stołową to do walki o brąz stanęły zespoły TPM (Radosław Dec/Krzysztof Bychowski) oraz JUŻ (Ruciński Piotr/Ciszewski Artur). Po bardzo wyrównanej walce, której towarzyszył nieustanny napór kibiców na stoły do gry i samych zawodników, zespół TPM pokonał team JUŻ i zdobył brązowy medal. Do ścisłego finału dotarły zespoły NO NAME (Patryk Gajewski/Konrad Karolak) oraz Ogórki Zdzisława (Krzywicki Mateusz/Grzywaczyk Bartek), debiutanci i zarazem brązowi medaliści z ostatnich mistrzostw. Gra w finale była twarda i ostra, a pot lał się z czoła strugami. Po długiej i wyczerpującej walce po złoto sięgnął zespół Ogórki Zdzisława. Zespół NO NAME wywalczył srebro. Panowie, zarówno zespół NO NAME jak i Ogórki Zdzisława, gratulacje i życzę Wam dalszych sukcesów. W pełni zasłużyliście sobie na ten sukces.


Dużą niespodzianką był brak na podium zespołu FC Melanż (Konrad Szczepanowski/Daniel Wojciechowski będący dwukrotnym mistrzem z porzednich turniejów) oraz zespołu Migomat (Darek Robak/Tomasz Knecht), przez niektórych uważany za potencjalnego mistrza lub co najmniej za czarnego konia zawodów. Należy podkreślić, że poziom zawodów staję się coraz wyższy, a zaangażowanie zawodników coraz większe.


Ponieważ nazwy zespołów są tak samo unikatowe jak interesujące, pozwolę sobie przedstawić pozostałe teamy, wraz  nazwiskami ich członków:


1)      Szwagierki (Marta Dec/Paulina Sztubecka)


2)      Amigo (Robert Wodnik/Jacek Żochowski)


3)      Desperados (Cezary Piętka/Michał Stawicki)


4)      OIL TEAM (Świętochowski Darek/Swiętochowski Cezary)


5)      Fantastic Squad (Świętochowski Michał/Świętochowski Marcin)


6)      FC TGZ (Kornel Karolak/Łukasz Wilczyński)


7)      AA (Andrzej Klos/Andrzej Sosnowski)


8)      Kuduks (Krzysiek Ciółkowski/Grażyna Kuduk)


9)      BGM (Gosia Potęga/Bartek Mąka)


10)  Mateusz (Żochowski Mateusz/Paprocki Przemek)


11)  AMŻ (Sadownik Żaneta/Karolak Adam)


12)  Kreska (Mikołaj Szczepanowski/Artur Kapuściński)


13)  Koty (Robert Gajda/Anna Miller)


Na końcu pragnę podziękować Państwu Markowi i Iwonie Szczepanowskim za wielką gościnność i udostępnienie na czas trwania zawodów terenu karczmy dla zawodników i gości. Wiemy jak zawodu sportowe tego typu mogą być kłopotliwe, dlatego tym bardziej doceniamy Państwa społecznikowską pasję. Duże podziękowania należą się również p. Piotrowi Matusiakowi z Urzędu Miasta Marki za udostępnienie nagród rzeczowych w postaci koszulek z logo naszego miasta oraz map Marek. Oczywiście zawody nie odbyłyby się bez pomocy następujących członków Towarzystwa Przyjaciół Marek: Mikołaja Szczepanowskiego, Krzysztofa Bychowskiego, (któremu podziękowano w sposób, który pozostanie długo w pamięci nas wszystkich, tym bardziej, że podziękowania złożył dwukrotny uczestnik turnieju TPM CUP 2007 i 2008 - dziękujemy za docenieni naszej pracy dla Was Panowie, aż chce się robić kolejne zawody), Katarzyny Ziemiańskiej-Dec oraz Przemka Paprockiego.


Dziękuję również portalowi marki.net.pl oraz stronie urzędu miasta marki.pl za propagowanie naszej imprezy.


Ps. Przepraszam za małą prywatę, ale chciałbym serdecznie podziękować w imieniu swoim oraz Krzysztofa Bychowskiego p. Dariuszowi Robakowi oraz Tomaszowi Knechtowi za okazaną ogromną cierpliwość w uczeniu nas gry w piłkę stołową. Mam nadzieję Panowie, że nie zawiedliście się na nas.


 


Niedługo fotorelacja z mistrzostw.


Radek Dec


 


 

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry