Dorzuć się do puszki WOŚP

Niespodzianka Marki mistrzem V edycji Mareckiej Ligi Futsalu!

Marcin Boczoń MareckaLigaFutsalu

 11 marca 2015    23:00

8 marca odbyła się ostatnia kolejka V edycji Mareckiej Ligi Futsalu. Zapadły w niej ostateczne rozstrzygnięcia wśród, których brylowało to najważniejsze - nowym mistrzem MLF została Niespodzianka Marki!Zespół Michała Trzaskomy w pełni zasłużył na ten tytuł pokazując na przekroju całej edycji najbardziej efektowną i przede wszystkim efektywną piłkę. I choć mistrzostwo zostało zapewnione dzięki walkowerowi, którego z braku składu oddać musiał Grom to i tak nic nie ujmuje Niespodziance jej w pełni zasłużonego sukcesu.Drugą lokatę zajął In Plus Marki, który był godnym rywalem dla naszych nowych mistrzów. Drużyna Patryka Galla walczyła do ostatniej chwili o to najcenniejsze trofeum i za to należą się jej wielkie słowa uznania. Decydującą batalię "księgowi" wprawdzie przegrali, ale ani sobie ani swoim zwolennikom wstydu nie przynieśli. Pokusili się raczej o udowodnienie, że ambicja to główna cecha zespołu Roberta Różyckiego i spółki.W niedzielę bardzo dużo emocji towarzyszyło bezpośredniemu starciu o uzupełnienie podium, w którym zmierzyli się Kanonierzy z All Stars Kati Kominki. Po pięćdziesięciu minutach zaciętej rywalizacji z wygranej mogli się cieszyć zawodnicy Marcina Pietraka. Zespół z Jasienicy udowodnił tym samym, że w pełni zasłużył na to bycie "trzecią siłą" V edycji Mareckiej Ligi Futsalu. Dodatkowo to właśnie All Stars jako jedyny odebrał punkty Niespodziance Marki co potwierdza tylko potencjał drzemiący wśród graczy "gwiazd".Zgodnie z powyższym poza podium znaleźli się Kanonierzy. Każdy sportowiec doskonale zdaje sobie sprawę, że czwarte miejsce jest tym najgorszym jakie można zająć. Dla Mateusza Grochowskiego miejsce za najlepszą czwórką będzie jednak znakomitą mobilizacją przed kolejną edycją MLF. Kapitan fanów Arsenalu Londyn zapowiedział już nawet, że w VI edycji jego zespół sprawi prawdziwą "niespodziankę".Dalsze miejsca w tabeli zajęły kolejno następujące drużyny - Prestige, Incognito, Grom, TB, Mercurial i Promil. Podopieczni Marcina Nowaka mimo, że zajęli ostatnie miejsce to niesieni dopingiem swoich kibiców pokazali w ostatniej serii spotkań, że drzemie w nich spory potencjał. Jak oznajmił nam sam kapitan tego barwnego zespołu w kolejnej edycji Promil powalczy co najmniej o środek tabeli.

Królem strzelców tegorocznej edycji został Marcin Kur, który aż 50 razy wpisywał się na listę strzelców. Najlepszym zawodnikiem wybraliśmy z kolei Daniela Bogusza z Niespodzianki Marki. Statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała natomiast w najpewniejsze ręce, czyli do Piotrka Kozy z All Stars Kati Kominki. Nagrodę "fair play" odebrali zawodnicy Promilu.W ten sposób V edycja Mareckiej Ligi Futsalu przeszła już do historii. Jako organizatorzy pragniemy podziękować przede wszystkim Panu Jackowi Orychowi, Burmistrzowi Miasta Marki, za objęcie naszych rozgrywek honorowym patronatem. Ten "parasol" trzymany nad nami przez p. Burmistrza wiele nam ułatwił i otworzył przed nami znacznie większe możliwości. Słowa podziękowania należą się również p. Pawłowi Pniewskiemu, na którego pomoc w organizacji mogliśmy liczyć praktycznie o każdej porze dnia i nocy. Dziękujemy naszym patronom medialnym - Radiu FAMA Wołomin 94,7, Tubie Marek oraz Wieściom Podwarszawskim, którzy sprawili, że wypłynęliśmy na zdecydowanie głębszą wodę. Dzięki obecności w lokalnych mediach udało nam się wzbudzić duże zainteresowanie zarówno wśród lokalnej jaki i okolicznej społeczności. Panu Jackowi Ochmanowi oraz firmie "Zina" dziękujemy z kolei za czysto techniczną pomoc w organizacji ligi. Zawsze możemy liczyć na wysokiej jakości sprzęt do gry, który nam przekazujecie i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie z roku na rok co raz bardziej się rozwijała. W tym roku po raz pierwszy najlepsi zawodnicy poszczególnych kolejek otrzymywali vouchery na burgery do restauracji Ohburger. Za ich przekazanie dziękujemy p. Wojciechowi Krawczyńskiemu.

Nasze rozgrywki w dużej mierze bazują na doświadczeniu, którym dzieli się z nami organizator Nocnej Ligi Halowej - Robert Biskupski. Na jego pomoc, rady oraz wskazówki mogliśmy również liczyć o każdej porze dnia i nocy. Wiemy, że czasem zdarzało nam się aż nadto wykorzystywać jego wsparcie, ale dzięki właśnie takim osobom jak Robert futsal rozwinął się także u nas w Markach.

Nie można oczywiście zapomnieć o Was - uczestnikach naszych zmagań. Bez Was nasza organizacja nie miałaby sensu. Dziękujemy za wasze zaangażowanie w każde spotkanie oraz za grę zgodnie z duchem "fair play".

Na koniec chcielibyśmy podziękować naszym stałym pomocnikom - Sebastianowi Puławskiemu oraz Łukaszowi Lewandowskiemu, którzy pomagali nam podczas ligowych kolejek oraz po ich zakończeniu.

To by było póki co na tyle. W tym tygodniu czekać na Was będą jeszcze nasze stałe materiały, zaległe opisy oraz zdjęcia z zakończenia V edycji MLF. W późniejszym terminie pojawią się dwa wywiady oraz obszerna fotorelacja ze wszystkich kolejek. Bądźcie zatem z nami i śledźcie naszą stronę na bieżąco.

Organizatorzy Mareckiej Ligi Futsalu - Marcin Boczoń i Mateusz Grochowski

Galeria

zdjecie: 73594
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry