Relacja z Koncertu uczniów Ogniska Muzycznego MOK.

MOK Marki MOK

 12 marca 2015    15:44

[gallery columns="4" orderby="post_date"]  

W piątek, 6 marca 2015 roku w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego sali, odbył się Koncert uczniów Ogniska Muzycznego MOK, w którym wystąpili uczniowie klas: skrzypiec i wokalu prowadzonej przez muzyka, pedagoga Elżbietę Obrębalską -  będącą także kierownikiem artystycznym koncertu. W koncercie wystąpił zespół wokalny w składzie: Emilia Biskowska, Katarzyna Czekaj, Wiktoria Hałatkiewicz, Maria Janusz, Bruno Liszcz, Gabriela Nowaczewska, Michalina Nowaczewska, Weronika Piątek, Marta Popowska, Marta Sakowska, Natalia Zygmunt. Klasę skrzypiec w utworach solowych reprezentowali uczniowie: Aleksandra Świerczewska, Amanda Jastrzębska, Michalina Nowaczewska, Gabriela Nowaczewska, Klaudia Waszewska, Kamil Kuligowski.

Ognisko muzyczne działa nieprzerwanie w naszej instytucji od 30 lat. Oferuje  indywidualne lekcje gry na fortepianie, elektronicznych instrumentach klawiszowych, gitarze klasycznej, skrzypcach, trąbce Podobną wiekiem tradycją są nasze koncerty organizowane latem i zimą ? to piękny przykład wzajemnej i owocnej pracy pedagogów i uczniów. Wielu uczniów kontynuuje naukę w Szkołach Muzycznych biorą udział w koncertach i konkursach organizowanych w Mareckim Ośrodku Kultury oraz innych placówkach kulturalnych niejednokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia. Dzięki warunkom, jakie stwarza nasza instytucja, wsparciu rodziców i opiekunów pasje i talenty młodych muzyków rozwijają się w odpowiednim czasie.

Koncert rozpoczęła dyrektor MOK, Krystyna Klimecka, która serdecznie powitała wszystkich zebranych - uczestników zajęć oraz licznie przybyłą publiczność: rodziny i przyjaciół młodych muzyków. Wyraziła radość z zainteresowania dzieci i młodzieży muzyką, doceniła ich osiągnięcia i podziękowała rodzicom za nieustające wsparcie, którego udzielają swoim dzieciom w codziennej nauce niełatwej sztuki gry na instrumencie oraz w nauce śpiewu. Po chwili głos zabrała Elżbieta Obrębalska - autorka muzyki i słów do większości utworów - i w sposób profesjonalny poprowadziła koncert uczniów Ogniska Muzycznego. Faktem zasługującym na szczególne wyróżnienie jest niezwykła integracja uczniów grupy wokalnej, która wynika z profesjonalnego podejścia pedagoga i odpowiedniego przygotowania dzieci, mimo dzielących je różnic zarówno dotyczących wieku, jak i możliwości. I tak podczas występu dzieci zainspirowane utworami, przygotowały wspólnie z pedagogiem stosowne stroje, wspierały się wzajemnie, co czyniło występ przede wszystkim wspaniałą zabawą.

W repertuarze koncertu znalazły się utwory o zróżnicowanym poziomie trudności, dostosowanym do możliwości i emocji uczniów, a zarazem bardzo bogate stylistycznie: były tam melodie ludowe i tradycyjne, etiudy i miniatury muzyczne, kompozycje z repertuaru znanych artystów oraz kompozytorów. Każdy z występujących miał przed sobą trudne zadanie opanowania tremy przed  - niekiedy pierwszym - występem publicznym, w czym zdecydowanie pomagała przemiła, pełna wsparcia atmosfera panująca na sali. 

Publiczność w skupieniu wysłuchała koncertu, który pod względem różnorodności i poziomu gry na instrumencie, jak również możliwości wokalnych zespołu uczniów zapisał się, jako udane wydarzenie muzyczne MOK. Na zakończenie tego pięknego muzycznego wydarzenia dyrektor MOK Krystyna Klimecka podziękowała uczniom za udział w koncercie, pogratulowała udanych występów oraz przekazała słowa uznania pedagogowi Elżbiecie Obrębalskiej, a rodzicom  życzyła by ich dzieci były nieustającym źródłem radości i dumy.

W Kronice MOKu tego wieczoru nasi goście napisali m.in.:

?Bardzo piękny koncert, jak zwykle. Dziękujemy.?

Rodzina Świerczewskich

?Wspaniała praca. Gratulacje!?

J. Bieniek

?Dziękujemy pani Eli za piękną pracę z nami i wspaniałe piosenki?

Ala

Na kolejny doroczny koncert Ogniska Muzycznego - Letni - zapraszamy w czerwcu 2015, a chętnych na zajęcia w Ognisku Muzycznym MOK już we wrześniu.

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza  Lużyńskiego

     

Galeria

zdjecie: 73674
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry