Relacja z koncertu zespołu "Trio Laboratoryum" Wojciecha Moczulskiego w MOK.

MOK Marki MOK

 12 marca 2015    16:04

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

8 marca w Kawiarence Artystycznej Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego na zaproszenie dyrektor MOK Krystyny Klimeckiej wystąpił zespół muzyczny Trio Laboratoryum w składzie Wojciech Moczulski  gitara, wokal, Jerzy Kamiński  bas, Wojciech Seń  perkusja, wokal. Zespół muzyczny Wojciecha Moczulskiego - mieszkańca Marek - rozpoczął swoją działalność w 2012 roku, początkowo, jako kwartet z udziałem grającego na instrumentach klawiszowych Pawła Stawińskiego  -  wybitnego muzyka, laureata wielu konkursów w kraju i za granicą.

W repertuarze przygotowanym przez artystów na ten wieczór, znalazły się utwory skomponowane przez znakomitych polskich jak i zagranicznych kompozytorów i wykonawców min. Koło mego okna, Znam Cię Życie, Pozwól mi być z Tobą tu Tadeusza Nalepy, Bogdana Loebla oraz wiodący utwór będący zapowiedzią koncertu Wehikuł czasu zespołu Dżm; jak również Satin Doll  Duke`a Ellingtona, Tears in Heaven, Layla Erica Claptona, And Like That  B.B Kinga, Sultan of Swing  Marka Knopflera, Smoke on the Water zespołu Deep Purple.

W obecnym składzie trio gra muzykę z obszarów blues`a, soft jazzu i klasycznego rocka. Muzycy bazują na wolnej improwizacji i aranżacji. Fascynujące brzmienia utworów w autorskich interpretacjach zespołu pokazały publiczności, że pasja muzyczna jest bardzo silnie wpisana w możliwości wokalne jak i instrumentalne artystów. Potwierdzeniem tej tezy może być fakt, że podczas kolejnego znakomitego koncertu sala Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego była wypełniona po brzegi tłumnie przybyłą publicznością. Jedynym mankamentem okazuje się być wielkość sali widowiskowej, która gdyby była większa pomieściłaby znacznie większą ilość słuchaczy. Cieszy nas fakt, że mimo takich trudności, mogą się w niej odbywać profesjonalnie przygotowane (nagłośnienie, oświetlenie) koncerty. Organizatorów cieszy fakt, iż wieczory w KawiarenceArtystycznej MOK to także miłe spotkania towarzyskie mieszkańców naszego miasta.

W Kronice MOKu tego wieczoru nasi goście napisali m.in.:

Świetny koncert, tak dawno nie byłam na jazzowym koncercie Maryla Beniger Doskonały koncert, prosimy o jeszcze!!! Państwo Kolasińscy Dziękujemy za fantastyczny koncert z okazji Dnia Kobiet Katarzyna Strunk Stanisława Malicka

 

A już w kwietniu zapraszamy Państwa do Kawiarenki Artystycznej MOK na koncert zespołu KLEZMERSI w składzie:

Robert Smoderek  klarnet, Damian Orłowski  skrzypce, Robert Kuśmierski  akordeon, Michał Lamża  kontrabas.

 

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

 

 

Galeria

zdjecie: 73699
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry