Wiosna tuż, tuż ...

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 18 marca 2015    13:33

Kalendarzowa wiosna już za trzy dni, a ciepła słoneczna pogoda i coraz dłuższy dzień wskazują na to iż wiosna tuż, tuż. Dzisiejszego dnia (18 marca) razem z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola "Pluszowy miś" przypomnieliśmy sobie na czym polega zwyczaj pożegnania zimy i powitania wiosny czyli topienia MARZANNY. Dzieci opowiadały też o swoich obserwacjach, wskazując na zwiastuny wiosny w swoim otoczeniu (kwitnące wiosenne kwiaty, powroty ptaków z ciepłych krajów ). Do pracy wykorzystaliśmy opowiadanie Renaty Piątkowskiej "Marzanna", z którego mogliśmy dowiedzieć się z dlaczego topimy Marzannę w rzece. Dużym zainteresowaniem cieszył się nasz księgozbiór, dzieci bardzo chętnie oglądały nie tylko bajeczki ale też interesowały się książeczkami z różnych dziedzin wiedzy. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne związane z nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi.

Galeria

zdjecie: 74042
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry