"Żołnierze Wyklęci w Markach". Projekcja filmu. Fotorelacja.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 20 marca 2015    10:25

Szanowni Państwo!

Temat Żołnierzy Wyklętych, Żołnierzy Niezłomnych powoli powraca na karty naszej historii.

W dniu 18 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Markach odbyła się projekcja filmu o Żołnierzach Wyklętych pt.: "Wolność i Niezawisłość. Ostatnia Nadzieja" w reżyserii Sławomira Górskiego. Na pokaz przybyło liczne grono mieszkańców Marek zainteresowanych tematem. Przed projekcją filmu rys historyczny oraz opis umundurowania i uzbrojenia przedstawili m.in: Michał Gruszczyński -członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej WiN i członek Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA". Spotkanie z mieszkańcami zorganizował Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Markach, a słowo wstępne wygłosił Radosław Dec. Po pokazie można było również kupić płytę z filmem w cenie 20 zł.

Stowarzyszenie "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" uważa, że taka prelekcja połączona z projekcją filmu powinna być stałym elementem tzw. "żywych lekcji historii" i powinna być popularyzowana wśród młodzieży szkolnej np. właśnie na lekcjach historii.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Galeria

zdjecie: 74134
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry