O zwyczajach i tradycjach wielkanocnych w Bibliotece

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 25 marca 2015    13:32

Już za kilkanaście dni Wielkanoc, święto upamiętniające Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Ze świętami wielkanocnymi związane są piękne tradycje i zwyczaje. Wspólne  z  "Pszczółkami" i "Biedronkami" z Państwowego Przedszkola nr 1 w Markach  przypomnieliśmy sobie z  czego dawniej wykonywano palmy wielkanocne , jak wyglądało polewanie wodą w śmigus - dyngus, czego nie powinno zabraknąć w koszyczku wielkanocnym i jaka jest symbolika każdego z pokarmu. Na te i inne pytania staraliśmy się wspólnie odpowiedzieć .
Do pracy z przedszkolakami  zostały wykorzystane wiersze Marii Konopnickiej "Śmigus" i "Wielkanoc", "Przepis na mazurek" Joanny Kulmowej, "Kolorowe bazie" Jerzego Ficowskiego, "Śmigus-dyngus dziś szaleje" Doroty Gellner oraz opowiadanie Małgorzaty Strzałkowskiej "Pisanki".
Na zakończenie spotkania dzieci  wykonały świąteczne rysunki. Koszyczki z pisankami, zajączki, kurczaczki i palemki można podziwiać jak zawsze w naszej bibliotecznej galeryjce.

Galeria

zdjecie: 74527
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry